www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Rammstein - Sonne (Guitar & Bass Cover By Mike_Kidlazy & Vlad H.)


Recommended Posts

Acum ceva vreme userul Vlad H. si-a exprimat dorinta de a face un collaboration cover cu mine. Cum tot aveam de gand sa fac un cover la piesa "Sonne" de la Rammstein, am zis sa il cooptez si pe el in proiect si a fost de acord,

 

Deci avem asa:

- chitara 1: mike_KidLazy, adica subsemnata :P;

- chitara 2: Vlad H.;

- bass: (tot) mike_KidLazy (pe asta l-am cantat eu live, dar nu am mai filmat si partea asta).

 

Tot ce inseamna tobe, pian, cor, vioara/viola/violoncel etc. le-am facut eu cu VSTi-uri (munca de chinez batran cu prea multa rabdare :P). De bass am zis, iar intro-ul si partea vocala le-am luat de pe YouTube.

 

Cam asta ar fi. Profit de ocazie sa-i multumesc lui Vlad H. ca a acceptat colaborarea, si poate mai facem si alte video-uri pe viitor.

 

Enjoy (or not)! :rulez:

 

http://www.youtube.com/watch?v=hMNv55Zb0zs

Edited by vektor
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sorry, entuziasmu'... am pus si linkul acum, dar ma enerveaza ca nu mi-a luat linkul ca lumea, ca sa se vada video-ul direct de aici... poate ne ajuta vreun moderator, ceva, sa editeze postul, poate merge. Eu am incercat mai multe metode, si nu am reusit :(.

 

EDIT : Nevermind, am reusit.

 

Enjoy (or not)! :)

Edited by mike_KidLazy
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.