www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Kultika Prezinta O Piesa De Pe Albumul "the Strange Innerdweller"


Recommended Posts

Daca aveti timp m-as bucura la un feedback cand mai sincer:

 

 

acesta este si comunicatul de presa:

"Water" este o punte intre dimensiunile agresive si diferitele influente din afara zonei traditionale de "metal" ale albumului nostru "The Strange Innerdweller", pe care il vom lansa in aceasta toamna. Am lucrat mai bine de un an in studioul DSPro din Timisoara pentru finalizarea albumului, parte din cauza propriilor exigente legate de structura muzicala a albumului, parte datorita producatorului nostru Lukinich Attila cu ajutorul caruia am analizat in profunzime atat fundamentele muzicale ale fiecarei piese, cat si constructia integrala a albumului.

 

Materialul va contine sapte piese destul de diferite, complexe, dar eterogene ca mesaj, vor fi prezente si cateva elemente surpriza dar si invitati; speram sa reusim ca prin acest material sa aratam o parte din ceea ce dorim noi sa expunem ca si ideologie, prin Kultika.

Nu ne grabim cu lansarea pana nu vom fi absolut multumiti de intregul rezultat; de altfel ne-a fost foarte greu sa alegem o piesa anume sa rupem din contextul albumului.

Facebook : www.facebook.com/kultika

Teaser :

 

 

Playlist “The Strange Innerdweller”

  • Rising From the Sea
  • Insects
  • Water
  • The Strange Innerdweller
  • Cries Of Eiram
  • Devouring Vibe
  • Escape Into Salvation

post-4996-0-60900700-1371733798_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

nu am chef de polemici pentru ca nu asta am postat, ma gandeam ca cineva comenteaza de sound, chitari, productie, e un forum de chitaristi in primul rand si de oameni care au treaba cu muzica intr-un fel sau altul-canta sau doar asculta-...anyway Borsec daca atat poti tu, bravo tie...

Link to comment
Share on other sites

...anyway Borsec daca atat poti tu, bravo tie...

Don't knock it 'till you've tried it. Maneaua e adesea mai complexa, din punct de vedere compozitional, decat multe melodii "de bonton". Si, desi poate ca nu ne putem identifica cu valorile, mesajul, ideologia (sic.) compozitorilor de manele, macar le putem distinge valorile pentru ca le putem intelege versurile (pentru ca nu urla si nu-si pun distors pe canalul de voce :)).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nu am inteles absolut nimic dintr-o melodie de 73 secunde. And i know my metals.

 

Overall, imi suna foarte "inghesuit" overall, stiu ca e cam abstracta descrierea, dar nefiind in tema cu productia audio, nu cred ca pot gasi termenul adecvat, comparand cu alte melodii "studio quality" in care soundul principal, desi heavy, este destul de "aerisit".

Edited by Cryptopsy
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.