www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Lead Guitarist Caut Trupa Bucuresti


Daniel_GreenDay
 Share

Recommended Posts

Salut ! Ma numesc Daniel , am 17 ani , Cant la chitara de 6 ani . foarte experimentat pe Blues , jazz , rock n' roll , classic rock , hard rock si putin heavy metal :) .

 

Doresc sa infiintez sau sa fac parte dintr-o trupa care canta cele mentionate mai sus , si are ( trupa ) planuri mari , si nu doar amatoreala si joaca , doresc sa lucrez cu oameni seriosi .La inceput fun si caterinca , dar dupa munca ^_^

(In mare parte sunt deschis la ORICE atata timp cat suna bine :P )

 

Am experienta de scena , am avut 2-3 trupe proprii, dar nu s-a legat nimic datorita neseriozitatii lor .

 

Am idei si propuneri interesante ; niste melodii compuse etc ...

 

Sper sa fie propuneri , astept ^_^

 

P.S. pe langa chitara , dau si cu vocea binisor , destul pt o voce a 2-a backing vocals etc. ; stiu sa cant si la bass,tobe si putin pian ^_^ asta asa ca idee just for fun ;)

 

Rock on ! \m/

Link to comment
Share on other sites

Guest GuaTeBaLLa

Salutare :)! Contacteaza-ma la id nba_vince_bkts sau suna-ma la numarul 0769747036. Vreau sa stiu la care dintre instrumente te pricepi cel mai bine( preferabil dintre bass si tobe:) ). Astept raspunsul tau la id sau numar, daca nu lasa-mi un mesaj pe privat:)

 

Bafta;)!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Trupa nou infiintata cu componenta tanara si cu piese proprii, cautam chitarist cu urmatoarele caracteristici:

 

- sa poata face mici solo-uri (nu ne intereseaza mega-riffuri sau shredderi)

- sa fie a doua chitara, nici Rhytm nici Lead : sa cante contra melodii, arpegii cu delay, chestii de coloratura (exista chitara ritmica)

- sa aiba disponibilitatea de cel putin doua repetitii pe saptamana

- sa aiba disponibilitatea ca proiectul sa aiba intientate inaintea altor proiecte profesionale sau personale

- sa aiba echipament profesionist

- sa cunoasca si sa poata executa la cerere diverse melodii/riffuri in urmatoarele stiluri dfe muzica (piesele compuse sunt in stiluri diferite) : pop/funk/alternative/reggae ; stilurile sunt trecute ca idee;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.