www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitara Cu Pot De Expresie


alinu_tau
 Share

Recommended Posts

Il recomand pe Alin,oricui are nevoie de un set-up pt chitara,retastari si alte nebunii de genul.E super serios ,decent la preturi si cred ca stie sa faca o chitara si dintr-o mandolina (inca nu l-am pus la incercare dar urmeaza:) ).Mi-e mi-a retastat o chitara acum cativa ani si de-atunci tot la el imi duc chitarile. :respect::rock::drum::w00t::clown:

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 2 months later...

Nu-i mare scofala, iti trebuie un pot de 100 K si un cablu stereo si sa ajungi cu el la pot. Acum daca ma gandesc mai bine, puteam sa renunt la potentiometrele chitarii (mai ales alea de ton ca nu le folosesc niciodata) si intr-o gaura sa-i montez mufa si in cealalta potul, numai ca asa trebuia pus pe cablu un jack in forma de "L". Cred ca o sa fac operatia asta la alta chitara. E ceva "reversibil" asa, adica daca nu mai vrei, poti pune totul la loc, cum a fost. Eu am avut noroc ca am gasit un cablu facut de firma Cordial care e dublu, asa ca unul intra in circuitul chitarii si unul in circuitul de expresie. Atunci aveam un procesor Zoom. Daca ai Line6, atunci e alttfel, nu merge asa.

zoom1.jpg
Edited by alinu_tau
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.