www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cover Lucian Mitra (Primul Cover)


Recommended Posts

salut!

da-i inainte ....nu te lasa descurajat !

ai voce buna , chitara suna bine , esti sigur pe tine cam 85% ....( incearca sa nu te mai uiti la chitara in timp ce canti) treaba e ca atunci cand inregistrezi , ai tendinta sa te pierzi in fata celor care se uita la tine.....uita-te dincolo de ei ....imagineaza-ti pe cineva drag dincolo de ei mai in spate si canta-i acele persoane ....o sa fii surprins cand o sa incepi sa traiesti ce canti , imaginandu-ti persoana (preferata ) ....daca esti in sala uita-te spre ultimul rand ( asta atunci cand in fata unii se scarpina , trimit sms , sau mai stiu eu ce fac ....in felul asta nu te descurajezi singur !

inca un lucru ....incearca sa fii vesel in interiorul tau , impacat cu tine si sigur pe tine ( daca spui o prostie , spune-o cu gura mare ....zice proverbul !), altfel publicul simte si nu transmiti emotia aia ....conteaza mult mimica fetei....sa inchizi ochi la anumite versuri ,....o sa iti dai tu seama lucrand la oglinda ...

de la mine ....nota 8,5

eu am spus astea din experienta mea , sper sa nu ofensez pe cineva , dar asta am primit si eu la inceput !

succes!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

salut!

da-i inainte ....nu te lasa descurajat !

ai voce buna , chitara suna bine , esti sigur pe tine cam 85% ....( incearca sa nu te mai uiti la chitara in timp ce canti) treaba e ca atunci cand inregistrezi , ai tendinta sa te pierzi in fata celor care se uita la tine.....uita-te dincolo de ei ....imagineaza-ti pe cineva drag dincolo de ei mai in spate si canta-i acele persoane ....o sa fii surprins cand o sa incepi sa traiesti ce canti , imaginandu-ti persoana (preferata ) ....daca esti in sala uita-te spre ultimul rand ( asta atunci cand in fata unii se scarpina , trimit sms , sau mai stiu eu ce fac ....in felul asta nu te descurajezi singur !

inca un lucru ....incearca sa fii vesel in interiorul tau , impacat cu tine si sigur pe tine ( daca spui o prostie , spune-o cu gura mare ....zice proverbul !), altfel publicul simte si nu transmiti emotia aia ....conteaza mult mimica fetei....sa inchizi ochi la anumite versuri ,....o sa iti dai tu seama lucrand la oglinda ...

de la mine ....nota 8,5

eu am spus astea din experienta mea , sper sa nu ofensez pe cineva , dar asta am primit si eu la inceput !

succes!

Multumesc mult! Stati linistit, cum sa ma ofensez...eu nu mi-as fi dat 8.5 :)). La voce mai am mult de lucrat si la chitara se vad imbunatatiri CLARE. Eu am cam 5 luni de chitara. Vreau sa ma apuc si cu profesor dar acum vreau sa dau banii pe chitara, nu pe cursuri. Vreau sa-mi iau un Lag T200 sau T100 . Am inceput mai mult in gluma...eu sunt pasionat de muzica de foarte mult timp si am cantat la un moment dat si intr-un cor, m-am plimbat prin Europa cu acest cor si am avut cele mai frumoase momente din viata mea dar eu nu am mai cantat de vreo 3 ani cu vocea si e subreda acuma. Totul e de exerciutiu, sunt sigur ca in 4-5 luni o sa sune muuuult mai bine. Daca am incredere in ceva, aia e atitudinea mea. Nu am probleme mari sa cant in fata unui public. Din contra, ma simt foarte fericit. Aveti dreptatea in tot ce ati spus dar nu stiu ce s-a vazut dar eu sunt vesel mereu atunci cand cant. Nu am studiat destul de mult melodia ca sa am o stare foarte buna...eu citeam textul de pe o foaie din spatele camerei. Sa spunem ca muzica este un fel de plan B.Daca nu invat acum un intrument, atunci cand sa-l mai invat?

Link to comment
Share on other sites

Pe cat de amuzant ar fi, va rog frumos nu vreau certuri pe topicul asta. Multumesc mult pentru sfat, asa voi face. Nu m-am gandit nici o secunda sa fac mai multe topicuri pentru fiecare cover.

 

LOL!!!

Intr-adevar, "LOL!!!", dar haideti sa terminam aici.

 

da jos capodastrul ca te .........ajuta si vocea si......mana

Multumesc mult :). Nu prea am inteles care e problema cu capo-ul...eu l-am pus cat de jos am putut eu. Mai jos de atat nu pot sa cant si sa se si auda binisor. O sa incerc chiar acum sa vad cum ar fi sunat. Multumesc inca o data.

Link to comment
Share on other sites

Asta este primul meu cover, sper sa va placa...a fost one take si imi pare rau de greseli si astept un feedback de la voi. O sa mai fac cover-uri.

 

Foarte bine foarte frumos ...

 

oricum nu ai concurenta nu am mai vazut postare de vocal /instrumental de Ohooooo

 

Asa ca este cea mai buna piesa, pana acum nu ai concurenta ...

 

Mai exersezi si inregistrezi de multe ori ca si asculti de multe ori ..sa te autocritici ca apoi sa te corectezi unde vezi ca nu este Ok ..

In general este OK ...si cum am scri esti pe #1 !!!

 

Lucreaza si mai pune piese ...asa inveti multe .

 

Colegul cu pusul probabil vrea sa gaseasca toate lucrarile tale intr-un singur topic altfel nu le gasim si nu le mai auzim /vedem .Probabil ii place si vrea sa mai asculte ...

Edited by karpi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Foarte bine foarte frumos ...

 

oricum nu ai concurenta nu am mai vazut postare de vocal /instrumental de Ohooooo

 

Asa ca este cea mai buna piesa, pana acum nu ai concurenta ...

 

Mai exersezi si inregistrezi de multe ori ca si asculti de multe ori ..sa te autocritici ca apoi sa te corectezi unde vezi ca nu este Ok ..

In general este OK ...si cum am scri esti pe #1 !!!

 

Lucreaza si mai pune piese ...asa inveti multe .

 

Colegul cu pusul probabil vrea sa gaseasca toate lucrarile tale intr-un singur topic altfel nu le gasim si nu le mai auzim /vedem .Probabil ii place si vrea sa mai asculte ...

Multumesc foarte mult! :)

Acum ma axez o perioada pe tehnica (chitara) si o sa mai fac un cover in 2-3 zile, sper.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.