www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Lectii De Chitara Pentru Incepatori In Pitesti


Guest mumunubu
 Share

Recommended Posts

Guest mumunubu

Salut,

 

Numele meu e Ionut si am 26 de ani. Cant la chitara acustica de 1 an de zile si de curand m'am hotarat sa dau lectii de chitara incepatorilor. Poate vei spune ca nu am destula experienta, dar am avantajul sa fi fost un incepator acum nu multa vreme asa ca stiu foarte bine problemele cu care se confrunta cineva la inceput :)

 

Locul si ora sedintelor le vom stabili de comun acord in functie de timpul liber si preferintele fiecaruia :) Numarul de sedinte ramane la latitudinea ta, daca vrei 1-2 sedinte pe saptamana sau luna. Pretul unei sedinte este de 20 lei iar durata se intinde la o ora sau pana intelegi ce trebuie sa inveti/exersezi.

 

Daca esti interesat si vrei detalii sau vrei sa incepi lectiile, lasa'mi un mesaj privat pe forum sau la tel: 0769689075

 

Lectiile vor cuprinde:

 

- Introducere: alegerea chitarii, acordarea, accesorii, cum se tine chitara etc.

- Tehnici de mana stanga: acorduri deschise, acorduri barre, tehnici specifice de digitatie si cum se leaga

toate astea intr'o melodie

- Tehnici de mana dreapta: batai simple, tehnici de ciupit cu pana sau cu degetele

- Putina teorie muzicala (nu strica niciodata si poate fi chiar si interesanta :) )

- Cantatul la chitara si voce in acelasi timp

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.