www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Nicu Patoi & Platonic Band - In Deschidere La Joe Satriani


zamolxed
 Share

Recommended Posts

Salut!

 

Suntem super onorati si fericiti ca vom ajunge sa cantam in deschiderea lui Joe Satriani pe 20 mai la Sala palatului! Am aflat ca evenimentul este Sold Out asadar... emotiile vor fi la maxim :) Speram ca totul sa iasa cat mai frumos si bine, si... see ya there!

 

 

https://ro-ro.facebook.com/pages/Platonic-Band/180449991978428

 

http://www.infomusic.ro/2013/05/concertul-joe-satriani-este-sold-out-nicu-patoi-platonic-band-canta-in-deschidere/

 

484709_566964693326954_1298548562_n.jpg

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Ok.

 

Totusi hai sa nu uitam niste chestii de finet(z)e:

 

eu să FIU (FI+U)

tu să FII (FI+I)

el/ea să FIE (FI+E)

noi să FIM (FI+M)

voi să FIŢI (FI+ŢI)

ei/ele să FIE (FI+E)

 

Mai multe aici:

 

http://diacritica.wo...crie-fi-cu-2-i/

 

Baga si cu verbul a veni, chiar este necesar. :lol:

Edited by George M.
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Nicooooo o sa fim acolo, abia astept sal vad pe patoi si platonici in action. Pentru mine pica la fix Nico plus Satriani, combinatie perfecta de musica de buon gust cu esperienza aferent la ambii artisti. Unica chestie, nico, nu te intinde la solouri prea lungi ca marti se lucraza : -) Merci,Ne vedem acolo baieti!! Numai bine!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Salut!

 

Suntem super onorati si fericiti ca vom ajunge sa cantam in deschiderea lui Joe Satriani pe 20 mai la Sala palatului! Am aflat ca evenimentul este Sold Out asadar... emotiile vor fi la maxim :) Speram ca totul sa iasa cat mai frumos si bine, si... see ya there!

 

 

https://ro-ro.facebo...180449991978428

 

http://www.infomusic...-in-deschidere/

 

484709_566964693326954_1298548562_n.jpg

Felicitari !!

De mult astept sa va vad live!!

O sa iasa o supercintare

:yay::respect:

 

chiar sunt curios ... ce sa canti in deschidere la Satriani, sa nu fi penibil ?

chiar sunt curios de ce esti rau?? poate invidia e de vina

Nicu prin ultimul album a dovedit ca se poate face muzica de buna calitate si in Romania.

Dv ce cintati sau unde cintati??

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Basistul lui satriani, si tobar îl știam de la aristocrat, sunt doi super musicieni, dar cum a zis shreder si eu am preferat Dl. Ciuplea, curat, groove...felicitãri. Felicitãri la toți platonici ați fost la înãlțime marilor artiști. Patoi a fost de excepție, conosteam bine piesele lui, si le a executate perfecte cu clasa (sa canti cu gândul ca dupã tine urca satriani...un pic sperie oricine). Nico, felicitãri mai omorât, super sunet, super mana, piese frumose aerisite...

Despre satriani ce sa zic, lam vãzut la Milano peste 20 ani anorma, este mereu la fel, i lipseste parul acuma dar Magie a rãmas....nam vãzut pana acuma concert in România unde publicul sa sta in picior ultima jumãtate de ora...incredibil..Magie...si ca de obicei piesele mai veche ale lui (always, summer song, fly etc..,) au fost cele mai apreciate.

Superb tot concert. Felicitãri tuturor.

Ps. Un salut la toți prieteni de pe aici, in particolar la cei care nam reușit sa i salut ieri. Numai bine

Ps. Ce caldura a fost înauntru????

Edited by Musaro Adriano
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Felicitari baieti!

 

A sunat foarte bine, de mare clasa si si break-urile alea misto, dar cam incet, ca volum (si nu am stat in fundul salii). nu stiu de ce.

 

In ciuda emotiei vizibile (cel putin la Nicu in glas) a mers snur, zic eu. Daca era si prietenul meu Berti in formula de aseara, deliciul era complet.

 

Ca sunet si prezenta si sunet kuoy...basssistul lui Satriani s-a auzit bine de tot, nu stiu cati au remarcat, DAR ca meserie, groove, funkiness Adi ruled! am zis!

 

M-a mirat putin sala arhiplina si mai ales paleta de varste in public. Bravos! se poate, deci!

 

Singurul regret: ca Marco Minnemann nu s-a dezlanutuit de-a dreptul. Este un muzician rar in lumea asta!!!

 

Bafta si cu VAI, alaturi de Calin G.

Link to comment
Share on other sites

Si daca tot i-am laudat cu totii :) sa vedem si cateva poze! :respect:

 

IMG_8259_zps03b1bf72.jpg

IMG_8272_zpsf3b70822.jpg

IMG_8273_zpsb7695f14.jpg

IMG_8275_zps7c54f434.jpg

IMG_8278_zpsb3876071.jpg

IMG_8282_zps94788553.jpg

IMG_8285_zps9475df06.jpg

IMG_8295_zpsa22ba1f5.jpg

IMG_8303_zps5ed64773.jpg

 

Nu-ti mai spun Adi ca era sa-l pocnesc pe unul pentru voi :), incepuse sa dea din gura aiurea..., i-am spus doar sa nu fie taran..., restul l-a inteles el si s-a potolit! ;)

 

Felicitari, am cumparat ieri si albumul vostru, este super, tineti-o tot asa! :yay:

Edited by Ibanozzi
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Multumesc mult pentru aprecieri, am primit foarte multe felicitari pentru recitalul nostru.

 

Pentru cei interesati, cateva detalii basistice puteti citi pe pagina mea, in linkul de mai jos.

 

http://adrianciuplea.ro/platonic-band-in-deschidere-la-joe-satriani/

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Felicitari Adi ptr. prezenta scenica, tehnica, feeling. Sustinerea ritmica a fost de exceptie! Recunosc ca nu v-am mai vazut live pana acum si ( ca si userul "borsec" ) m-am intrebat cine poate avea curajul sa cante inaintea lui JS. Dar mi-a placut enorm! Si cred ca ati fost o alegere extrem de inspirata ptr. deschidere. Succes in turneu, voi urmari ce postezi. Personal cred ca vei ajunge foarte sus (si) dupa experienta asta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ce ploua cu intrebari demne de un forum de chitaristi!

 

am si eu una: Mike Keneally, legenda vie, nu cumva a fost si cu Steve Vai in Romania in anul 2000, la clape si chitara daca imi amintesc? cand la tobe Vai venea cu Mike Mangini? ce mica e lumea

 

sau ..memoria mea, fiind de gen feminin, ma lasa cand ai mai mare nevoie de ea?

 

10x

Link to comment
Share on other sites

Multumesc mult pentru aprecieri, am primit foarte multe felicitari pentru recitalul nostru.

 

Pentru cei interesati, cateva detalii basistice puteti citi pe pagina mea, in linkul de mai jos.

 

http://adrianciuplea...a-joe-satriani/

Felicitari ,o prestatie extraordinara.

Bafta tie cit si lui Calin si Fernando ,poate pe plan cultural avem si noi romanii ceva de spus,cintati cu Vai si la Arene?

:respect:

Edited by viobio
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ce ploua cu intrebari demne de un forum de chitaristi!

 

am si eu una: Mike Keneally, legenda vie, nu cumva a fost si cu Steve Vai in Romania in anul 2000, la clape si chitara daca imi amintesc? cand la tobe Vai venea cu Mike Mangini? ce mica e lumea

 

sau ..memoria mea, fiind de gen feminin, ma lasa cand ai mai mare nevoie de ea?

 

10x

 

Ba da, a fost. A cantat cu Vai in nenumarate conjuncturi. Discutia pe care am avut-o in backstage cu el s-a invartit in jurul pieselor lui Vai, am discutat de pasaje, armonii, a fost foarte dragut.

 

Felicitari ,o prestatie extraordinara.

Bafta tie cit si lui Calin si Fernando ,poate pe plan cultural avem si noi romanii ceva de spus,cintati cu Vai si la Arene?

:respect:

 

Da, cantam si la Arene :) Va fi ultimul concert din turneu, deci "teoretic" va fi cea mai buna prestatie!!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ce ploua cu intrebari demne de un forum de chitaristi!

 

am si eu una: Mike Keneally, legenda vie, nu cumva a fost si cu Steve Vai in Romania in anul 2000, la clape si chitara daca imi amintesc? cand la tobe Vai venea cu Mike Mangini? ce mica e lumea

 

sau ..memoria mea, fiind de gen feminin, ma lasa cand ai mai mare nevoie de ea?

 

10x

 

Stiu sigur ca a colaborat si cu Steve Vai, printre altii, dar nu stiu daca a fost in turneul mentionat de tine. Dar, cum putini canta atat de bine la ambele instrumente, posibil ca el sa fi fost.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.