www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Multi-Efect By Viotubeamp


bure_73
 Share

Recommended Posts

Echipa ''Auxiliara'' VIO TUBE AMP sub indrumarea directa a Tov. Viorel planuieste constructia unui multiefect de rack care se va baza pe urmatorele efecte : tubescreamer ts 808 , boss ds1 kelley mod , proco rat si bb preamp de la exotic . Este o idee mai veche de a mea de a avea posibilitatea de a putea '' boost-a'' amp-urile cat mai compacta ,si practica zic eu chiar daca este putin mai incomoda in sesnsul ca este mai greu de carat la concerte dar .... asta e . Bine ideea este ca in viitor sa costruiesc un rack complet ( ma roade rau :death: ) format din acest multi-efect( sau multi boost-er)urmat de un preu pe lampa urmat de un reverb/delay/chorus/ si o putere 20/20 dar.... sa vedem :D

Asteptam CRITICILE (sunt convins ca vor fi multe) si sugestiile voastre

 

O zi buna

Decebal Robescu

VIO TUBE AMP TEAM

post-4481-0-26456700-1368527792_thumb.jpg

post-4481-0-47197100-1368527795_thumb.jpg

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Genial! :respect::yay:

Am cate va intrebari:

Presupuc ca vor putea fi actionate de jos cu ajutorul unui footswitch, nu? (acum am vadut ca are iesire pe spate :death: )

Cand "apare" unul de efecte (chorus, flanger, phaser, reverb, delay)? :w00t:

Se vor putea comanda multi-efecte dupa specificatiile cumparatorului (tipul efectului si numarul lor) sau asta este un proiect unicat?

Edited by ValeChitara
Link to comment
Share on other sites

In principiu o sa fie cam unicat pt ca este cam scump , dar cine stie doar ''capo di tutti capi" :D poate decide daca se vor mai face si altele

Da vor putea fi actionate si prin footswitch ,

Ma iar unul de efecte( chorus/reverb/delay) nu cred ca vom face adica nu cred ca este rentabil dar cine stie... eu cel putin prefer unul digital

Link to comment
Share on other sites

Genial! :respect::yay:

Am cate va intrebari:

Presupuc ca vor putea fi actionate de jos cu ajutorul unui footswitch, nu?

Cand "apare" unul de efecte (chorus, flanger, phaser, reverb, delay)? :w00t:

Se vor putea comanda multi-efecte dupa specificatiile cumparatorului (tipul efectului si numarul lor) sau asta este un proiect unicat?

Vale,oamenii au luat o boala de la mine,ce viseaza noaptea vor sa faca ziua,poti sa vorbesti cu ei,eu nu am treaba cu nebuniile lor,eu doar ii consiliez pe partea tehnica,si...mai pot "fura" de la mine piese

Link to comment
Share on other sites

Mai vin eu cu o idee traznita, ar fi fain sa faci un multi efect bazat pe module, cam ca seria mts de la randall, dar acolo e vorba de preampuri. https://www.google.ro/search?q=randall+mts&oe=UTF-8&hl=ro&client=safari&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=N8aYUeeAB8KStAaumIGgCw&biw=768&bih=928&sei=OcaYUbvwMcSFtAb-3oCIBA

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.