www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Proiect Squier Relic


the_resident
 Share

Recommended Posts

Multam again de aprecieri! :)

 

Pai.. beliturile le-am facut unele cu cutter-ul la inceput, apoi am dat cu smirglu mai dur peste zgarieturile de la cutter iar zgarieturile alea mari, la unele am lovit cu simt marginile, sau am dat cu smirglu dur, la unele am invelit smirglu intr-o bucata de lemn sa mearga mai usor, ... chiar nu e mare inginerie, pana la urma trebuia sa fie relic, deci orice imperfectiune era binevenita si ii dadea un pic de autenticitate : )

 

la final am dat un strat subtire de lac sa se mai ia, ca si cum ar fi plesnit lacul,

 

am mai pus cateva poze de la making of : ) enjoy!

 

daca mai aveti intrebari .. va raspund cu placere.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Da man, sitele erau facut special :) , io am o firma de serigrafie si nu m-a costat nimic sa fac sitele,

un imprimeu e cel cu vulturul si banner-ul de pe chitara, si alt imprimeu e cu flourish-ul ala pe pickguard, in poze se vede cam greu

dar nu am vrut sa fie prea pronuntat, in realitate e super fain, da doar asa o mica tenta de "ceva extra"

 

vopseaua e vopsea serigrafica, fix din aia cu care imprim pe tricouri, haha, este pe baza de apa, nu plastisol, apoi am dat peste vopsea doua straturi de lac, polish si gata..

 

da man, asa am vazut si io pe YT ca daca tii butoanele in cafea ies vintage, da e teapa, sau avea ala ceva cafea hardcore, io le-am tinut in Jacobs vre-o saptamana si tot albe le-am scos, in final le-am tinut sub fum de tigara si s-au ingalbenit aproape instant

 

PS. ieri am testat chitara cu niste prieteni si suna absolut demential, am facut si un video dar a iesit cam naspa, o sa mai fac altul sa nu ne facem chiar de ras, heh, si il postez aici zilele astea, incerc sa fac un colaj video, ..

---

PS.2-multam fain Septi! : )

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

-otringal , cu placere : ) unele s-au mai astupat cand am mai dat vopsea, da o iesit ok, me gusta : )

 

-sk8raven, da, ar fi mers si asa, da am vrut sa pastrez neck-ul cat de cat intact, acuma asta asa ramane, ca nu mai am chef sa ii fac nimic, dar poate mai iau una si mai bag un relic daca ma mai ia flama, heh

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.