www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Tobe Mai Ieftine


Sodom
 Share

Recommended Posts

  • 1 month later...

in cazul in care nu ai luat deja tobe, uite niste sfaturi pentru tobe sh si nu numai:

1. documenteaza-te bine inainte sa cumperi!

2. nu lua millenium sau cb sau peavey. Cumpara exclusiv firme dedicate pentru tobe, care fac doar tobe si echipamente aferente.

3. inainte sa cumperi, cere poze sau verifica singur bearing edges-urile, sa nu aiba ciobituri sau denivelari. Daca prezinta ciobituri, refuza tranzactia, nu vei putea sa le acordezi ever. Daca nu stii ce is alea bearing edges, este cazul sa te mai documentezi inainte de achizitie.

4. sa nu-ti fie rusine sa le iei la ruleta si cumpana sa le masori, sa vezi daca instrumentul second hand si-a pastrat forma circulara sau alte specificatii.

5. familiarizeaza-te cu aspectul lemnului si detaliile de constructie.

6.Regula de aur:die cast hoops cu strapuri de metal pe toata lungimea, star cast mounts (arata mai putin ieftin). Sunt cele mai rezistente si ofera resale value daca o sa iti doresti sa faci upgrade.

Pentru inceput: sh, daca gasesti: Tama superstar >2007, Pearl export series >2002. Seturile noi in banii aia nu prea sunt de incredere.

In 2000 de roni te poti incadra. 1500 roni iti cumpara Tama imperial star sau Pearl forum. Pearl forum este mai bun in opinia mea, dar mai bine strangi cureaua si urci la cele de mai sus. Mapex...M Birch. Am impresia ca astea vin cu un extra tom. Dar cu vanzatorii din Ro...nu stii niciodata ce te asteapta.

Ce am scris mai sus este doar opinia mea si reprezinta propria mea experienta. Nu e litera de lege.

Edited by damageplan
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.