www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

He Rulz !


octavi
 Share

Recommended Posts

pe unele forumuri de afara e interzis acest fel de caterinca.

 

Un topic de pe jemsite a fost inchis pentru ca userii faceau misto de Tokyo Hotel.

 

Si eu credeam ca glumele mele sunt de prost gust.

 

L.E. Poate unii isi vor aminti ce parere aveau de Adi de la Valcea pana nu l-au vazut cantand blues cu Rares Totu'.

 

Daca baga si asta un blues imediat il accepta tot rgc-ul si primeste aprecieri. Cum zicea molodveanul ala care a castigat ampul lui viobio, "nu lasati blues-ul sa moara".

Daca spuneam ca este chitarist valoros se mai supara cineva? Canta foarte bine omu', n-a zis nimeni nimic. Nu era o critica si sincer sa fiu, imi place foarte mult si ce canta.

P.S. Nu era moldovean, era din Braila.

Link to comment
Share on other sites

Vad ca lumea se inflameaza usor....

Ca sa nu existe loc de interpretari.... am facut acest topic pentru ca mie mi s-a parut foarte bun acest chitarist, simplul fapt ca abordeaza alt gen muzical decit cele intilnite pe acest forum nu ii poate stirbi virtuozitatea. La fel de bine cred ca poate canta blues, rock, punk sau metal..... in definitiv e vorba despre gusturi. Omul e un foarte bun instrumentist, la fel in lumea muzicii de petrecere mai exista de exemplu Mitica Chirita, un foarte bun chitarist.

Nu stiu care e problema colegului Joker, dar sincer nici nu ma intereseaza foarte tare, libertatea de exprimare e garantata de Constitutie, asa ca fiecare are dreptul la parerea lui.

Pe de alta parte consider ca cititul pe forum e ca privitul la TV, nu iti place schimbi canalul, asa si aici nu iti place topicul.......move on...

 

Din aceeasi categorie mai avem :

 

 

:P

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Fara suparare, doar anumiti braileni spun ca nu sunt moldoveni, dar eu am fost in Braila si am avut colegi la facultate din Braila iar accentul este cam pe acolo. Plus ca doar un coleg a spus ca nu se considera moldovean, ceilalti nu au negat asta.

Eu de exemplu nu ii consider dobrogeni.

Fara suparare si nu am atacat pe nimeni prin ce am spus.

Daca spuneam ca este chitarist valoros se mai supara cineva? Canta foarte bine omu', n-a zis nimeni nimic. Nu era o critica si sincer sa fiu, imi place foarte mult si ce canta.

P.S. Nu era moldovean, era din Braila.

Edited by Les Paul 1960
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.