www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cizme Ciocate Bãrbãteºti Înalte "thunder"


Recommended Posts

Pret: 400 RON


Localitate: Bucureºti


Contact: PM


Stare: Nou

Accept schimburi: Nu accept schimburi
Cizme ciocate bãrbãteºti înalte Thunder, Made in Italy ("Calzature ideate e prodotte interamente in Italia"), în cutia originalã argintie, intactã (cu etichetele aferente).

Absolut noi, nepurtate, din piele întoarsã (suede) solidã, de culoare maro-închis (nuanțã spre negru), tãbacitã natural cu extracte vegetale (duratã de viațã foarte îndelungatã, spre deosebirea de tãbãcirea cu procedeul crom, datoritã cãreia pielea nu rezistã decât maxim doi-trei ani).

Cusãturi decorative pe fațã ºi pe toatã suprafața carâmbului, pingele din piele naturalã cusutã, talpã rezistentã dar flexibilã cu nervurã de ranforsare longitudinalã între talpã ºi toc. Vârf talpã retezat (deci nu semirotund), lat de 2cm.

Mãrimea este 43. Intrã fãrã probleme ºi pe picior de mãrime 44 (am verificat personal), se pot purta, dar stau destul de fest ; însã fiind piele naturalã, "se lasã" prin purtare ºi se muleazã pe profilul piciorului.

Sunt foarte elegante, merg la fel de bine ºi cu ținutã casual (jeans), ºi cu costum.

post-20761-0-34136500-1367197022_thumb.jpg

Preț 400ron negociabil.

Reducere pe perioada

Sãrbãtorilor de Paºte

Mulțumesc pentru vizionarea acestui anunț.

Sãrbãtori Fericite !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Am şi eu o pereche identică (însă măsura 44), şi pot să garantez că sunt de cea mai bună calitate. Trebuie doar date cu spray pentru piele întoarsă, să protejeze de factori climatici. În ultimii ani, având gleznele luxate de la sport, am mers 90% din timp, vară-iarnă, în ciocate (având carâmbul înalt, ţin gamba în poziţie). Vă daţi seama că au trebuit să reziste la ceva tăvăleală...

 

Botinele au fost cumpărate cadou pentru cineva din familie, au costat 570 ron pe vremea când 1 euro era 3,50 ron, şi au rămas nepurtate. Se vând din lipsă totală de utilitate...

 

Reducere de preţ : 350 ron

Edited by project
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.