www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Corp De Fender Stratocaster Hss


charvelfan
 Share

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Este vorba despre un corp de strat japonez, fabricat in1982, negru, configuratie HSS, din arin (alder), pret 250$. In pret este inclus si un pickguard triply negru, HS (fara middle), cu o gaura pt volum si una pt un switch toggle. Poze in curand. Contact:0728224228 sau vlaicugiurgea@yahoo.com. Nu raspund la PM.

 

Am si eu o intrebare, cum imi dau seama ca e un corp de Fender Stratocaster japonez fabricat in 1982?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

UP!

 

Am si eu o intrebare, cum imi dau seama ca e un corp de Fender Stratocaster japonez fabricat in 1982?

Habar n-am. Daca stii ca ar trebui sa aiba vreun semn distinctiv, spune-mi, sa verific. Eu m-am uitat cu atentie pe ebay, la mai multe astfel de corpuri si nu am gasit vreun semn caracteristic.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

UP!

 

Habar n-am. Daca stii ca ar trebui sa aiba vreun semn distinctiv, spune-mi, sa verific. Eu m-am uitat cu atentie pe ebay, la mai multe astfel de corpuri si nu am gasit vreun semn caracteristic.

deci ar putea fi si corp de squier? sau de roytek sa zicem....?

pai daca tu nu stii ce vinzi cum te astepti ca noi sa-l cumparam......

 

poate scria in copacul de unde l-ai cules fender de-aia stii ca e fender?

scuza-ma dar in stilul asta o sa ne vedem pe topicul asta si in 2015 :w00t:

vand si eu un nasture de zara putin ciobit nu va spun de pe ce camasa l-am luat :banana5:

Link to comment
Share on other sites

deci ar putea fi si corp de squier? sau de roytek sa zicem....?

pai daca tu nu stii ce vinzi cum te astepti ca noi sa-l cumparam......

 

poate scria in copacul de unde l-ai cules fender de-aia stii ca e fender?

scuza-ma dar in stilul asta o sa ne vedem pe topicul asta si in 2015 :w00t:

vand si eu un nasture de zara putin ciobit nu va spun de pe ce camasa l-am luat :banana5:

Eu am vrut sa fiu corect, cand i-am raspuns lui @Blackthorn. Puteam sa spun orice altceva. E cumparat de pe ebay cu ceva timp in urma.

Teoretic, intr-adevar,poate fi orice, asa cum si celelalte similare de pe ebay pot fi altceva decat sunt prezentate de vanzatori, avand in vedere ca nu prezinta nici un semn distinctiv care sa tina loc de certificat de autenticitate. Eu insa am avut incredere, avand in vedere "box-office-ul" celui de la care l-am luat. Ii inteleg si pe cei care sunt sceptici, dar exact asa stau lucrurile.

Edited by charvelfan
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Daca e intr-adevar un corp de Fender Japan, 150 USD e un pret foarte bun. Spor la vanzare 

(Detin si eu un Fender Japan 88 si poate la un moment dat pot masura/cantari corpul poate te ajuta, de obicei scrie ceva cu creionul sau cu carioca rosie in neck pocket dar nu e o regula, mai ales daca proprietarul anterior a raschetat putin de acolo ca sa acomodeze alt gat) 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.