www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Corp De Fender Stratocaster Hss


charvelfan
 Share

Recommended Posts

Este vorba despre un corp de strat japonez, fabricat in1982, negru, configuratie HSS, din arin (alder), pret 250$. In pret este inclus si un pickguard triply negru, HS (fara middle), cu o gaura pt volum si una pt un switch toggle. Poze in curand. Contact:0728224228 sau vlaicugiurgea@yahoo.com. Nu raspund la PM.

Edited by charvelfan
Link to comment
Share on other sites

De obicei nu mă bag. dar anunțul acesta este mult exagerat. 250$ pentru un corp de chitară??? Dacă estimezi corpul (care dacă te uiți pe la magazine de piese, ai să observi că e ieftin în comparație cu doze, neck-uri etc) la 250$, atunci probabil ar mai fi:

neck 350$

electronică 500$

hardware 400$

 

Iar un strat mexican costă 500E.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pe langa fotografiile ce vor fi postate, imi permit sa sugerez a se indica greutatea corpului chitarei(fara hardware), dimensiuni neck pocket, grosime corp, stare corp, astfel incat un posibil cumparator sa detina un minim de informatii in vederea tranzactiei.

Ptr.agramati, ("anuntul acesta este mult exagerat" > pleonasm), pretul este corect afisat la Mica publicitate, unde, in urma unei intelegeri, pretul se stabileste de comun acord intre vanzator si posibilul cumparator SHI, de preferinta, tranzactia nu e corect a fi influentata de comunicarea unor date eronate, pareri subiective, neavizate.

Link to comment
Share on other sites

De obicei nu mă bag. dar anunțul acesta este mult exagerat. 250$ pentru un corp de chitară??? Dacă estimezi corpul (care dacă te uiți pe la magazine de piese, ai să observi că e ieftin în comparație cu doze, neck-uri etc) la 250$, atunci probabil ar mai fi:

neck 350$

electronică 500$

hardware 400$

 

Iar un strat mexican costă 500E.

Cand estimezi ceva (in cazul de fata acest corp), trebuie sa iei in consideratie si anumite caracteristici ale acelui ceva. Eu as face mai intai comparatia cu preturile unor corpuri similare, cum ar fi : http://www.ebay.com/...+mij&_sacat=619 .Intrucat nu este genul meu sa ma lansez in polemici interminabile (pe nici un fel de subiecte), acesta este primul si ultimul meu raspuns la remarca ta. Multumesc pentru intelegere. Edited by charvelfan
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.