www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Masterclass Steve Vai : Alien Guitar Secrets. Bucuresti 24 Iunie


Cosu
 Share

Recommended Posts

ALIEN GUITAR SECRETS este o oportunitate de masterclass fara precedent oferita de Steve Vai tuturor celor care studiaza muzica si sunt iubitori de chitara. Dupa ce a fost testat cu succes in diverse teritorii, acest masterclass ajunge si in Romania pe data de 24 iunie, incepand cu orele 17:00 la Tribute Club din Bucuresti, Calea Victoriei 118.

 

Toate detaliile legate de eveniment pot fi gasite aici: https://www.facebook.com/events/583793691651164/

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Am contactat prin email agenție, nu trimit bilet a casa ramburs, trebuie plata prin banca la cont xxxxxx, sincer mie mi sa plecat, prea complicat pentru un masterclass, daca era un concediu......nu va plângeti după aceea ca romani nu dau bani pentru așa ceva, sau ca rămân locuri libere. Inchipuitiva sa i ziceti la un pusti sa faca plata prin banca....fim seriosi, jumătate renunța din prima. Ca de obicei organizare 'dificila' . Sa fiti sanatosi si sa va distrati la masterclass, eu aștept versiune mai practica de pe YouTube . Numai bine

Ps. Pentru ' interesanti' care cred ca la ziua de astăzi o plata online se face ușor, ganditiva ca in România pana in 30 de ani numai 35 lă suta au un cont deschis si activ. Numai bine

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Cum a fost la masterclass?

Concertul de la Arene:

- am fost sa-l aud si sa-l vad pe Steve Vai in decembrie 2010 la Polivalenta, sala plina, dar m-a dezamagit si ce am auzit, si ce am vazut, parca venise acolo doar ca sa aiba de unde pleca(asta am simtit eu, altora poate ca le-a placut)

- aseara m-a uimit, locuri libere cam jumatate, dar cum a cantat omul asta si ce show a facut... parca venise sa cante pentru prietenii sai si nu se mai indura sa plece

-poate reusiti sa vedeti ce s-a filmat, dupa vreo ora de cantat asa cum trebuie sa cante al dintai de pe planeta(exagerez si eu un pic, desi nu-s fan Steve Vai), o rapaiala zdravana ne-a facut fleasca si ne-a gonit in stanga-dreapta-sus-jos, dar nici macar unul n-a plecat, el si-a vazut de treaba.

Cred chiar ca i-a placut, el pe scena cantand in fata scaunelor goale(nu stiu de ce or fi dat jos copertina aia) si noi catarati si ingramaditi pe sus, cu urechile si cu ochii pe el. Cand s-a mai potolit ploaia, gramada s-a mutat in fata scenei, desi multi si-au reluat locul pe scaunele alea ude, cred ca a fost ceva deosebit si pentru el, simteam asta din felul in care canta, vorbea cu noi sau cu cei de pe scena.

Eu nu am mai vazut ca omul de pe scena sa se simta asa de bine si sa se "dea in spectacol' dupa pofta inimii decat acum ceva timp, in The Silver Church, cand a cantat Eric Sardinas.

Ce am zis eu aici e mai mult de atmosfera, dar Steve Vai s-a jucat cantand exceptional, d-aia ma interesa si ce a fost la masterclass. As avea eu pe cine sa intreb, dar poate aflu ceva de pe aici.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.