www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Solo Chitara


rock_rock7
 Share

Recommended Posts

Guest AndrewKnifer

De ce nu canti si alt gen si solo-uri mai grele?

 

Cum evoluezi altfel?

Edited by AndrewKnifer
Link to comment
Share on other sites

Guest AndrewKnifer

De acord. Oricum, fiecare isi stabileste un nivel tinta la care vrea sa ajunga, nu il obliga nimeni sa invete si solo-uri mai grele. In general insa, cred ca trebuie sa exersezi ce nu poti face bine, nu ceea ce deja reusesti.

 

Scuze de semi-offtopic, oricum. :P

Link to comment
Share on other sites

Da,si eu cred ca ar putea invata si niste solo uri mai grele sau macar ceva mai lungute(sa se dezvolte),dar daca ii plac astea :-? Probabil ca la un momentdat va simti nevoia de alte tipuri de solo uri. Vad ca are poza "de profil" cu slash , nu cred ca o sa ramana la paramore sau dastea.

On topic : incearca ceva de la cranberries (zombie de exemplu) sau mai multe de la paramore.Un pic mai altfel ar fi sweet dreams de la marilyn manson (mie mi se pare ca totusi au ceva in comun :))) )

http://www.the-guitar.ro/2012/02/01/ce-trebuie-sa-stii-pentru-a-putea-face-solo-uri/ o sa ai nevoie si de asta :-? oricum nu te ameti prea tare :)) ia le pe rand

Link to comment
Share on other sites

De acord. Oricum, fiecare isi stabileste un nivel tinta la care vrea sa ajunga, nu il obliga nimeni sa invete si solo-uri mai grele. In general insa, cred ca trebuie sa exersezi ce nu poti face bine, nu ceea ce deja reusesti.

 

Scuze de semi-offtopic, oricum. :P

 

Nu cred ca a spus ca le stie astea foarte bine...poate ca e la inceput de drum si asta ar fi o "tinta" , sa le cante cat mai bine astea usoare, iar dupa ce invata mai bine va trece si la altele mai grele. Daca esti incepator poti sa iti propui o tinta mai inalta , dar tot pe aici trebuie sa treci...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.