www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cabinet De 4 Ohmi Care Sa Incapa Intr-Un Sedan


Dan Damian
 Share

Recommended Posts

Am nevoie de un cabinet pe 4 ohmi, care va fi legat la un amp de 240W, care sa incapa intr-o masina de tip sedan. Asta inseamna ca intrarea in portbagaj are cam 30 cm, orice cabinet cu adancime mai mare de atat nu intra. Sau ar merge ceva pe bancheta din spate, cu conditia sa treaca de usa ... M-am tot uitat pe site-uri si anunturi dar n-am reusit sa gasesc ceva potrivit. A, si n-as vrea nici sa dau mai mult de 1000 de roni pe el ... Idei?

Link to comment
Share on other sites

Adâncimea de 30cm e singurul criteriu, împreună cu posibilitatea de a-l lega la o putere de 4ohmi și 240W? Nu contează pentru ce aplicație este recomandată respectiva boxă (bănuesc că e vorba de monitorizare pentru o chitară bass), ce dimensiuni (lațime, înăltime), difuzoare etc?... Să fie closed-back sau inchis? Cu sau fără bass reflex? 1x10, 4x12, 2x15, 8x10?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pai m-as bucura sa-mi permit atatea mofturi :)

Vreau ceva care sa se auda cat mai tare si cat mai bine.

Acel criteriu cu adancimea ma impiedica sa cumpar 80% din boxele existente, iar criteriul cu 4 ohmi mai taie inca 15%.

 

Apoi, daca tu zici ca incap 4x 12, 2x 15 sau 8x 10 intr-un portbagaj de Dacia Logan ...

Edited by 24fret
Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Eu am un 4x12 pe care l-am plimbat cu succes in portbagajul unui VW passat (nu stiu ce masina ai tu)

 

Ah, si e de vanzare :yay: il dau la 700ron

 

Ah, Passat-ul e sfant, intr-o perioada mergeam cu toata trupa intr-un Passat, noi patru in masina, iar in portbagaj... puzzle, tetris 3D, ce mai... in perioada respectiva m-am specializat in utilizarea eficienta a spatiului de depozitare. :lol:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.