www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cea Mai Urata Chitara


sam
 Share

Recommended Posts

Salutare,

 

Inspirat de o discutie legata de instrumente batjocorite in fel si chip prin aplicarea de stickere, fundite si papioane, strunjite, rotunjite si cioplite, cu diamante, aur sau dantela, vopsite sau lacuite in culori bizare, m-am gandit sa deschid un topic numit sugestiv "Cea mai urata chitara".

 

In speranta ca aceasta sectiune nu exista deja, enjoy it!

 

Imi rezerv dreptul de a va delecta cu prima chitara 'de vis' :)

 

DSC_0218.JPG

 

Evident, orice asemanare cu instrumente sau persoane reale este pur intamplatoare. Acest topic este un pamflet :)

Edited by sam
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Am si eu una, a fost la reparat, un Reghin Amarillo personalizat.....

Ador headstockurile acestea, mai ales la o acustica ii vine chiar bine :>

Si, fiecare cu personalitatea lui, iti "impodobesti" chitara cum ai chef. nimeni nu te obliga sa o pastrezi asa cum ai luato.

L.E : Macar sunt funny. :P

Edited by cookieznvodka
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

pentru mine personal nu conteaza aspectul, ci conteaza sunetul pe care il produce, de exemplu is milioane de copii de stratocoaster ,dar pentru mine sunetul produs de chitara lui gilmour face sa fie cea mai frumoasa chitara si o face mai deosebita(stiu ca foloseste david niste efecte care daca vrei sa le ai in ziua de astazi trebuie sa fi putin cam milionar:)) ), in schimb cele mai urate sunt cele care suna urat de nu iti vine sa canti pe ele gen dimavery, alea ieftine harley benton aria sau chitare de genul cu distanta dintre coarde si grif de 2 3 cm ,am vazut multe cazuri pana in prezent.

Link to comment
Share on other sites

N-am nimic impotriva stickerelor lipite sau desenelor facute pe chitara (ma rog, daca sunt si lipite/facute cat de cat "cu cap"), insa nimic nu mi se pare mai oribil la o chitara decat culoarea roz. Nici sa-mi faci cadou o asemenea "chestie" n-as canta pe ea vomit-into-the-toilet.gif:

 

PinkSquierBulletStrat.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Exceptie facand chitarele sexoase ale lui Xtazy, toate chitarele vazute aici sunt frumoase.

Este un obiect potivit pentru "gusturile nu se discuta".

De exemplu, Fenderul roz de mai sus, desi mie mi se pare deosebit de frumos, din contra, mikeKidLazy il prezinta ca pe o uratenie.

Intamplator eu am cumparat o copie de Fender YJM bej deschis,desi eu voiam negru(vazusem pozele si bejul mi se parea scarbos), si cand am desfacut hard case-ul, a fost dragoste la prima vedere.

Mie nu-mi plac chtarele alea noi cu julituri, dar si alea sunt frumoase.

In fine, eu nu pot sa vad ceva urat la o chitara, poate de aia am alta opinie.

I-am vazut "rablele" lui Eric Sardinas de la cativa centrimetri, deci le-am studiat bine lemnul rupt si suruburile si ale parti metalice ruginite, dar nu pot spune ca erau urate.

Treaba voastra, distrati-va! :respect:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

N-am nimic impotriva stickerelor lipite sau desenelor facute pe chitara (ma rog, daca sunt si lipite/facute cat de cat "cu cap"), insa nimic nu mi se pare mai oribil la o chitara decat culoarea roz. Nici sa-mi faci cadou o asemenea "chestie" n-as canta pe ea vomit-into-the-toilet.gif:

 

PinkSquierBulletStrat.jpg

 

Shell pink e unul dintre cele mai clasice culori Strat , mi-ar placea unu . E si rozul o culoare , din pacate pitzipoancele roz au facut ca aceasta culoare sa fie etichetata dezgustatoare prin folosirea abuziva si dezgustatoare . Ce e drept pe acele squiere e mult prea intens si e menita pentru "fetite" cred ... dunno , i don't judge

 

3061d1246882678-shell-pink-cs-relic-project-newfront.jpg

 

 

Si ca sa nu fiu prea offtopic adaug ceva ce mi se pare urat ( pentru mine..... dar tot as canta pe ea fara sa imi pese cum arata daca suna bine )

 

danelectro-wild-thing-candy-apple-blue-419-p.jpg

Edited by TheZKD
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

despre chitarele steampunk, ce parere aveti ma gandeam la un moment dat, sa construiesc una post-10272-0-05256600-1365595996_thumb.jpg post-10272-0-55999300-1365596011_thumb.gif post-10272-0-44164600-1365596035_thumb.jpg post-10272-0-61346700-1365596049_thumb.jpg post-10272-0-93518100-1365596062_thumb.gif

Imi plac tare mult astea dar cred ca motivul este ca-mi plac mecanismele, in general. In cazul LP-ului ala, cred ca s-a aplicat autocolant.

Despre chitara pusa de Mike, am vrut sa comentez ca singura chestie urata la ea este faptul ca e roz, dar asta e o chestie de gust si se poate remedia oricand. Deci nu e o chitara urata. Si Squierul meu e bej si-mi place la nebunie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.