www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Schimb Chitara Framus Diablo Pro


zoligdur
 Share

Recommended Posts

Pret: 800 EUR


Localitate: Cluj- Napoca


Contact: zoli_gdur@yahoo.com


Accept schimburi: Accept schimburi
Schimb chitara Framus Diablo Pro, in stare foarte buna, nu prea a fost cantata, pentru ca mai am un strat. Nu este zgariata, lovita, tatstele sunt ok. Chitara vine cu o husa Rock Bag premium. La schimb m-ar interesa un Fender, Strat sau Tele, cu grif v shape, cu un radius mai mic. Acesta este de fapt si motivul pentru care vreau sa schimb chitara, avand mana mai mica, nu reusesc sa ma obisnuiesc cu ea. Este foarte comoda, griful este perfect, este varianta cu high gloss, nu oil finish, doze SD.Mai multe detali despre chitara in link: http://framus.com/modules/produkte/produkt.php?submenuID=21340&katID=11018&linkID=18693&cl=EN#

Cum v-am spus, la schimb m-ar interesa un strat sau tele Fender, cu conditia sa fie cam din aceeasi categorie de pret. Chitara se poate incerca la Cluj. Astept propunerile dumneavoastra.

Stima

post-12322-0-16056000-1364841098_thumb.jpg

post-12322-0-30677900-1364841119_thumb.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Buna,

M-ar interesa si chitari Godin, electro-acustice, sau clasice, poate si chitari hollowbody si cum am mai specificat, Fender Strat sau Tele american, cu conditia ca chitara sa fie de aceeasi valoare. Si ca sa nu fie neintelegeri, chitara achitata cash este la 800 de EUR, la schimb estimez chitara la 1000 de euro, care zic ca este un pret corect, fata de preturile actuale de piata. Pentru a nu fi neitelegeri, chitara poate fi incercata oricand la Cluj. Peace

Link to comment
Share on other sites

http://www.thomann.d..._ocean_blue.htm

 

 

Diferenta dintre chitara mea si modelul din linkul thomann:

high finish vs. oil finish

grif din ovangkol, vs. maple

 

Astept in continuare propuneri de schimb cu Fender telecaster, sau strat made in USA, cu gat cat mai subtire, sau Godin electro acustic sau clasic, sau si chitari jazz, cu mentiunea sa fie cam de aceeasi valoare. Chitara se poate incerca in Cluj.

Stima

 

 

Edited by zoligdur
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Astept in continuare propuneri de schimb. Ce m-ar intresa: Fender tele (american sau japonez), strat american sau japonez, sau Fender Road Woarn tele, sau strat cu HSS+- diferenta dupa caz, sau Godin electro clasic. La o adica as putea fi interesat si de ampuri de electro acustica Aer, sau Roladn, Fishman +diferenta, sau sistem PA, in special de boxe active din seria JBL, FBT cu conditia sa fie in aceeasi categorie de pret. Deci variante sunt! :respect:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Pretul revine la 700 de euro. La plata cash, mai pot lasa din pret. La scimb ma intereseaza strat, de preferabil cu rosewood, profil v., sau as putea fi interesat si de o chitara jazz, sau elctro acustica, cu conditia sa fie de valoare apropiata cu a mea. Sau as schimba si cu o cursiera buna, marimea 55 cm. Stima

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.