www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

M-Audio Keystation 88 Pro 88-Key Midi Controller


Razvan Alexandru
 Share

Recommended Posts

Pret: 1100


Localitate: Bucuresti


Contact: PM


Stare: Uzura normala

Accept schimburi: Accept schimburi
Salut. M-am mutat de curand si spatiul de acum nu ii mai permite sa amplasez si acest superb controller de 1,4 m lungime si 22 de kg si deci as vrea sa il vand sau sa schimb cu ceva de 61 de key (am si anume preferinte, nu accept orice key). A fost tinut numai in casa, nu fumez, nu am pus pe el nimic. Prezinta in doua locuri cateva zgarieturi subtile, imperceptibile, facute la transportul initial dar nu incomodeaza nici ochiul, nici funtionarea si mai ales, pretul.

Eu nu sunt pianist, deci uzura este la nivel minim, uzura existenta are doar legatura cu faptul ca a stat ceva timp necantata. Una peste alta, daca n-as avea una si as avea unde sa o tin as lua-o pe asta.

Are 88 de clape grele, se alimenteaza direct din portul USB, orice DAW o recunoaste imediat, nu necesita drivere.

Cu banii luati pe ea as vrea sa imi iau un alt controller sau key de 61 de clape (semiweighted). M-ar interesa si daca as gasi la schimb un Korg Karma ( + diferenta de bani).

 

http://www.soundonsound.com/sos/Oct04/articles/keystation.htm

post-290-0-93828400-1364751570_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Am rugamintea de a nu mai posta pe acest topic, domnule Marcel. Sa va spun si de ce.

Am sunat dimineata la numarul de mai sus si nu a raspuns nimeni. Am fost sunat inapoi dupa 10 minute si o doamna pe un usor ton deranjat ma intreaba "de ce ati sunat pe acest numar". Adica, nici "Buna ziua, cine sunteti" sau "am primit un apel, etc etc". Am spus ca am primit numarul de la un anumit domn Marcel si ca as dori sa vorbesc cu dumnealui. Ma ia la fel de tare "In ce problema", moment in care am avut impulsul sa renunt. I-am zis de ce si imi spune ca "e prin curte, sunati peste 5 minute, dar sa sunati tot dumneavoastra". In fine, asa am si facut, ba chiar peste vreo 7-8 ca sa fiu sigur. Nu a raspuns nimeni, din nou, si pana la aceasta ora nu a mai sunat nimeni inapoi. Asadar, dincolo de faptul ca am fost luat peste picior de catre cineva cariea nu ii datorez nimic si mi-a vorbit pe un ton in urma caruia orice om inteligent ar fi renuntat imediat, rezulta ca nu avem ce afacere sa facem si mai mult de atat, o sa va marchez si ca neserios. In concluzie, gasit-va alti fraieri, va rog, multumesc. Orice postare a dvs aici o voi raporta imediat pe motiv de persoana indezirabila.

 

Revenind la topic, anunt valabil, 1000 lei.

Edited by Razvan Alexandru
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.