www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Magazin Online!


Guest George10
 Share

Recommended Posts

Guest George10

scuze ca ma repet , insa vreau un magazin online de muzica, cu transport prin posta! programul meu scolar nu se potriveste cu programul celor de la fan/urgent curier! sar'na!

ps: mi s-a intamplat sa nu fiu acasa si coletul sa fie trimis inapoi la expeditor!!

raspunsuri scurte btw ! fara dezbateri de orice gen (cele politice sunt permise :D )!

Link to comment
Share on other sites

Guest George10

nu, sunt de dimineata pan' la ora 14, insa bulangiul de la fan curier te suna cand e in fata blocului ! daca nu esti acasa zice "sa fii sanatos" ca el nu se intoarce mai tarziu!

Link to comment
Share on other sites

Nu tot ţie ţi-am răspuns? Guitarshop, pentru accesorii. Să înţeleg că eşti la şcoală de la 9 la 18 şi sâmbăta de la 9 la 14? :huh:

 

Ai ramane suprins dar mai sunt si angajati dobitoci sau pur si simplu neprofesionali. Am locuit intr-o perioada intr-o zona unde curierul impartit pe zona aia era un asa mare dobitoc incat preferam sa merg pana in cealalta parte a orasului pana la sediul lor sa-mi ridic coletele.

 

Exemple: Daca nu esti acasa cand te suna, larevedere.

Nu raspunzi la telefon cand te suna, daca il suni imediat dupa iti spune ca a plecat si ca alta data "sa fiu acasa".

Incerci sa il intrebi la ce ora ajunge, iti raspunde ca "nu stiu, cand ajung te sun". Poate sa fie in 5 min, poate in 3 ore etc.

Incerci sa stabilesti o ora, iti ofera acelasi raspuns.

 

De multe ori prefer sa iau prin posta. Imi fac programul eu, nu mi-l face altii.

 

O data, pe vremea cand eram mai necioplit, m-a fraierit curierul. Stransesem cu greu banii sa-mi iau ceva de pe internet, erau destui de multi, vreo 1800 ron, care erau ceva bani pe vremea aia. Bulangiul de curier mi-a cerut 120 ron taxa de transport. Nu mi-a taiat chitanta nimic. Eram asa de entuziasmat ca am cumparat incat nu mi-a picat fisa decat a doua zi.

Edited by Cryptopsy
Link to comment
Share on other sites

Guest George10

Zici sa iti lase coletul la sediu....

si care-i afacerea in cazul asta? nu e ca la posta ( plus ca posta e langa mine)
Link to comment
Share on other sites

...

 

Dubioşi curierii de la voi. La mine sunt foarte ok. Mă sună cu 10-15 minute înainte, să mă întrebe prin ce zonă mă găseşte, dacă nu sunt acasă vine în altă zonă după mine. Şi la fel procedează absolut toţi, chiar dacă sunt de Fan Courier, Urgent, DPD, Cargus. Cel mai probabil e din cauza oraşului. Având în vedere că străbat Călăraşiul în 10 minute cu maşina, e mai simplu să vină după mine decât i-ar fi într-un oraş mai mare.

 

În orice caz, mă depăşeşte şi pe mine de ce nu lucrează mai multe firme cu Poşta Română pentru colete. Ar avea de câştigat. Probabil de lene, ca să nu facă un drum până la poştă, e mai simplu să vină curierul la ei.

Edited by 'mnezãu
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest George10

Dubioşi curierii de la voi. La mine sunt foarte ok. Mă sună cu 10-15 minute înainte, să mă întrebe prin ce zonă mă găseşte, dacă nu sunt acasă vine în altă zonă după mine. Şi la fel procedează absolut toţi, chiar dacă sunt de Fan Courier, Urgent, DPD, Cargus. Cel mai probabil e din cauza oraşului. Având în vedere că străbat Călăraşiul în 10 minute cu maşina, e mai simplu să vină după mine decât i-ar fi într-un oraş mai mare.

 

În orice caz, mă depăşeşte şi pe mine de ce nu lucrează mai multe firme cu Poşta Română pentru colete. Ar avea de câştigat. Probabil de lene, ca să nu facă un drum până la poştă, e mai simplu să vină curierul la ei.

nu vreau sa le fac anti reclama! doamne fereste, insa unii chiar sunt neseriosi! de ce sa imi pierd eu dreptul de a mai face tranzactii cu anumite magazine din cauza lor?
Link to comment
Share on other sites

nu vreau sa le fac anti reclama! doamne fereste, insa unii chiar sunt neseriosi! de ce sa imi pierd eu dreptul de a mai face tranzactii cu anumite magazine din cauza lor?

 

Treaba e că dacă ai fi cu gura mare şi i-ai face circ la sediul în oraşul tău ăluia care nu-ţi aduce coletul cum trebuie, nu te aşteaptă sau îţi vorbeşte aiurea, probabil că s-ar schimba situaţia. Chiar am asistat la o conversaţie între o fumeie care aştepta să-i ia curierul nişte documete şi tanti de la Fan Courier, probabil şefa sediului. Din câte am înţeles, curierul întârziase destul de mult. După 2-3 minute de conversaţie, aia de-acolo era plânsă toată şi în stare să-şi ia o haină pe ea să se ducă să ia personal coresponenţa fumeii. Sunt sigur că n-a mai aşteptat aia niciodată prea mult după curier în urma incidentului...

 

Personal nu mi-ar sta în caracter să fac aşa ceva, dar na, dă rezultate. :lol:

Edited by 'mnezãu
Link to comment
Share on other sites

Guest George10

Treaba e că dacă ai fi cu gura mare şi i-ai face circ la sediul în oraşul tău ăluia care nu-ţi aduce coletul cum trebuie, nu te aşteaptă sau îţi vorbeşte aiurea, probabil că s-ar schimba situaţia. Chiar am asistat la o conversaţie între o fumeie care aştepta să-i ia curierul nişte documete şi tanti de la Fan Courier, probabil şefa sediului. Din câte am înţeles, curierul întârziase destul de mult. După 2-3 minute de conversaţie, aia de-acolo era plânsă toată şi în stare să-şi ia o haină pe ea să se ducă să ia personal coresponenţa fumeii. Sunt sigur că n-a mai aşteptat aia niciodată prea mult după curier în urma incidentului...

 

Personal nu mi-ar sta în caracter să fac aşa ceva, dar na, dă rezultate. :lol:

mda, insa consider ca putem evita asemenea evenimente mult mai usor, prin posta!

merci pentru raspunsuri! pan' la urma cred ca o sa ma duc la magazinul de muzica de la noi de aici...cu toate ca sunt preturile mai mari cu vreo 20-30%

Link to comment
Share on other sites

Dubioşi curierii de la voi. La mine sunt foarte ok. Mă sună cu 10-15 minute înainte, să mă întrebe prin ce zonă mă găseşte, dacă nu sunt acasă vine în altă zonă după mine. Şi la fel procedează absolut toţi, chiar dacă sunt de Fan Courier, Urgent, DPD, Cargus. Cel mai probabil e din cauza oraşului. Având în vedere că străbat Călăraşiul în 10 minute cu maşina, e mai simplu să vină după mine decât i-ar fi într-un oraş mai mare.

 

În orice caz, mă depăşeşte şi pe mine de ce nu lucrează mai multe firme cu Poşta Română pentru colete. Ar avea de câştigat. Probabil de lene, ca să nu facă un drum până la poştă, e mai simplu să vină curierul la ei.

 

Confirm! Fan Courier Calarasi e foarte ok! Nu am avut niciodata problema cu ei. M-au asteptat sa schimb banii la magazin :))

Link to comment
Share on other sites

nu vreau sa le fac anti reclama! doamne fereste, insa unii chiar sunt neseriosi! de ce sa imi pierd eu dreptul de a mai face tranzactii cu anumite magazine din cauza lor?

Treaba lor e sa iti duca coletul, nu sa umble pe aici pe acolo sa te gaseasca pe tine, sau sa ii programezi la ce ora sa ajunga la tine, ca "ba vezi ca nu is acasa hai pe la 20:30 ca pana atunci lucrez, sau ca sunt la scoala nu pot etc ", deci nimeni nu ii obliga chestiile astea, ei te suna nu esti acasa ar trebuii sa iti lase coletul la sediu sau sa il pastreze pana in urmatoarea zi sa il poti ridica, nu sa fie nesimtit si sa iti zica ca sa fii sanatos si pleaca coletul inapoi la destinatar.
Link to comment
Share on other sites

20-30 % ? e comparativ cu a te duce la sediul curierului?.exemplu: am trimis niste acte la Alexandria in judetul Teleorman pt o avocata prin fancurier,a doua zi dimineata aveam proces si actele nu au ajuns la sediul avocatei...l-am sunat pe omuletul de la fancurier si a fost asa de amabil de mi le-a dus la judecatorie si a cautat-o pe avocata sa i le inmaneze.

Secretul e sa nu-l iei pe agent la telefon cu sar'na nenea.In cazul vostru care mai sunteti la scoala o sa mai treaca ceva timp sa va ia oamenii in serios,cred ca de-aia mai aveti probleme din astea (asa a fost si cand eram noi batranii elevi :) ce n-as mai da sa fiu in locul tau acum,(adica tanar,trebuie sa traduc sa nu se inflameze careva ca iese rau :) )..............nostalgii :) )

Link to comment
Share on other sites

... ei te suna nu esti acasa ar trebuii sa iti lase coletul la sediu sau sa il pastreze pana in urmatoarea zi sa il poti ridica...

 

Fan Curierul îl ţine până-n 10 zile chiar, din ce ştiu eu... Timp în care, colegul George poate să apeleze, dacă doreşte, la curierul lui favorit, care să meargă la Fan Curier şi să-i ridice coletul şi să i-l aducă în orarul pe care-l stabileşte împreuna cu acesta [ :P ]

Sau, din câteva click-uri urmăreşte coletul pe net prin sistemul de tracking...

 

Jeez, mate ! ... George, nu fii cârcotaş ! :)

 

894550_460698394002599_310693642_o_zps264665e9.jpg

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

Guest George10

Scuze.Ultima oara cand mi-am luat ceva de pe Guitar Shop mi-a venit la posta...

poate sunt eu chior, insa acolo scrie FAN COURIER!

 

20-30 % ? e comparativ cu a te duce la sediul curierului?.exemplu: am trimis niste acte la Alexandria in judetul Teleorman pt o avocata prin fancurier,a doua zi dimineata aveam proces si actele nu au ajuns la sediul avocatei...l-am sunat pe omuletul de la fancurier si a fost asa de amabil de mi le-a dus la judecatorie si a cautat-o pe avocata sa i le inmaneze.

Secretul e sa nu-l iei pe agent la telefon cu sar'na nenea.In cazul vostru care mai sunteti la scoala o sa mai treaca ceva timp sa va ia oamenii in serios,cred ca de-aia mai aveti probleme din astea (asa a fost si cand eram noi batranii elevi :) ce n-as mai da sa fiu in locul tau acum,(adica tanar,trebuie sa traduc sa nu se inflameze careva ca iese rau :) )..............nostalgii :) )

sunt inca la scoala din cauza parintilor! m-au dat la scoala la varsta de 8 ani!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.