www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cumpar Doza Bridge Pt.electro-Clasica


Guest anghel cristian
 Share

Recommended Posts

Guest anghel cristian

Pret: 0 RON


Localitate: buzau


Contact: 0723928108


Accept schimburi: Accept schimburi
Cumpar doza bridge pentru o chitara electro-clasica Yamaha CGX-101A . La doza mea , care e cea originala , nu mai capteaza corzile A si E. Tel. 0723928108.

Link to comment
Share on other sites

Guest anghel cristian

Mi-a trecut prin cap sa iau o chitara electro-acustica reghin si sa-i iau doza dar nu stiu daca se potriveste . Pacat , chitara asta suna excelent la rece , eu o am de 13 ani si-am cumparat-o noua dintr-un magazin din Pigalle (Paris) . Am cantat cu ea vreo 3 ani la metrou la Paris , inca vreo 3 ani pe Coasta de Azur ( pe strada) si inca 2 ani pe strazile din Germania . Acum trebuie sa o folosesc amplificat . Daca nu pot sa-i schimb doza , trebuie sa-mi iau alta chitara si n-as vrea chitara electrica pentru ca eu sunt lautar si se mai intampla sa cant si pe la mese , nu numai pe scena . Normal eu sunt basist . Cant la o carciuma in Buzau cu contrabasul impreuna cu un pianist si un violonist . Problema e ca la nunti , botezuri , avorturi si alte evenimente , pianistul canta cu clapa cu programator si-atunci eu trebuie sa cant cu chitara .

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Buna ziua.

 

Va stresez si eu cu o intrebare oarecum in topic...e mare lucratura "convertirea" unei chitari clasice in electro-clasica? Adica...banuiesc ca nu merge o doza cu preamp/Eq de la electro-acusica normala pentru ca aceea are corzi de metal si posibil doza magnetica, sau ceva de genul...?

 

A mai facut cineva as ceva? Eu am o clasica Tenson, ieftina dar ok, deci nici investitia nu as putea sa o fac la un pret demn de chitari mai scumpe...

 

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.