www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Jam Emotiv


SolDiez
 Share

Recommended Posts

Hai sa o mai dam si pe clean ca cu drujbaraie face toate lumea hammer-oane si pull-oafe prea usor.

 

Daca nu va place sa stiti ca placa de sunet e de vina, cu line in-ul, intrarea de microfon, alea, alea. A dracu' imi inregistreaza alte note. Cand sa cant un fa, se aude un fa#. Am impresia ca face la fel si cu Do bemol dar nu ma ajuta urechea sa-mi dau seama sigur.

Sa nu mai vorbesc de timpi, la 3 timpi cantati, nu ma lasa sa intru pe al 4-lea ca sa termin si eu fraza cand trebuie. Cred ca are latenta variabila ca sa nu pic eu special pe timp, asa trebuie sa fie. Dar imi comand alta si rezolv problemele imediat.

 

Dar asta nu e tot. Stiti vibrato-ul ala misto gen Gary Moore? Eu il fac si mai bine dar nu se aude pe inregistrare, nu stiu de ce. S-ar putea sa trebuiasca alt procesor ca asta quad-core am inteles ca e prea slab si nu face fata vibrato-ului meu rapid, o sa incerc sa-l fac mai lent deocamdata, asa ca un bend. Dar cu bendul am alta problema, sa va spun:

 

Ramii astia de 4 gb trebuie sa-i schimb ca nu ma lasa sa urc bendul pana la capat. Am incercat pe acordor...eu duceam bendul la maxim si el mi-l arata cu 12 centi in minus. Daca imi iau 8 gb de rami s-ar putea sa se mai atenueze problema, macar sa fie diferenta de doar 5-6 centi si de ceilalti 6 centi imi raman si mie bani sa-mi iau juma' de ou kinder de la esound ca am auzit ca e mai ieftin la ei. Dar cica e nasol ca nu te lasa sa-l gusti in magazin si daca-l iei prin posta uneori vine rupt in bucatele acasa ca n-au nesimtitii aia de la curier grija de el...nici nu ma lasa sa deschid ambalajul inainte ca cica stric surpriza!...auzi la ei.

 

Am luat-o pe aratura rau, hai la cantat.

 

Backing track foarte fain marca jamtrackcentral - Emotive ballad.

 

Emotive_jam_SolDiez.mp3

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Guest serby

Cand am inceput sa citesc si am vazut treaba cu f# am crezut ca vorbesti serios si ma mancau buricele degetelor sa trag un comentariu "binevoitor" :P .

 

Despre JAM: Nu cred ca erai in momentul tau de inspiratie maxima (sau avem gusturi diferite). Totusi imi place cum canti si apreciez mult controlul pe care il ai si grija la detalii.

Link to comment
Share on other sites

:( din pacate e intr-o tonalitate (cel putin asa cred eu) care nu-mi permite sa-mi leg toate ideile in teava asta aurie.. n-am ajuns inca la nivelul ala.. :)) de-abia imi ies 4-5 game... iar fluent doar 2 :))

 

Plus ca e prima oara cand incerc sa cant la sax cu ceva in spate. Tocmai ce mi-am dat seama ca tre sa mai trag de ancie sa nu fiu pe langa... eh..

La un blues din do ma bag oricand :)) cu cat e mai incet, cu atat mai bine :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.