www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Improvizatie Lara Fabian-Je T`aime


GuitarSilviu
 Share

Recommended Posts

Citit topicul asta mi-a strasnit curiozitatea, l-am mai accesat insa cand vad facebook fac alergie si nu intru acolo.

 

Am zis hai sa vad si eu de ce se mira toata lumea, si apoi BOOM calamitate , nu puteai sa alegi un ton normal , fara efecte fara nimic si iti garantez eu ca se auzea mai bine. Nu trebuie sa reduci timpul de cantat ca sa ai scuze de ce canti prost, uita-te la mine cel mai bun exemplu , sunt aici de vreo 3 ani , si nu am postat nimic , oare de ce?

 

 

-decat sa ma fac de ras cu chitara dezacordata , sunet pitigaiat si la fiecare 5 note imi scapa coarda mai bine ma las pagubas mai repet si poate intr-o zi cand stapanesc o piesa postez , pana atunci nu , mai ales daca nu am ganduri sa devin celebru sau sa castig din cantatul la chitara , cu atat mai bine , stau in banca mea si mai repet.

Edited by Jig
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

-decat sa ma fac de ras cu chitara dezacordata , sunet pitigaiat si la fiecare 5 note imi scapa coarda mai bine ma las pagubas mai repet si poate intr-o zi cand stapanesc o piesa postez , pana atunci nu , mai ales daca nu am ganduri sa devin celebru sau sa castig din cantatul la chitara , cu atat mai bine , stau in banca mea si mai repet.

 

Şi dacă te faci de râs, care-i rezultatul? Trebuie să-ţi schimbi domiciliul, prietena, locul de muncă?

 

Oricine crede că sună bine, după gusturile lui, mai ales dacă nu cântă de foarte mult timp, iar Silviu e exemplul cel mai bun. Chiar dacă i-am spus mai mulţi că sună fals şi nici nu ţine ritmul ca lumea, el crede că suntem pur şi simplu răutăcioşi. Cu cât trece timpul, va începe să-şi dea seama de greşeli. De multe ori, criticile sunt "sănătoase", mai ales dacă vrei să le iei în considerare. Un ascultător obiectiv observă lucruri pe care tu nu le observi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.