www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vind Guild F50R


Ulrich
 Share

Recommended Posts

Incearca pe Ebay, Guild-urile se vand mai bine in state parca. Faza e ca, desi a crescut dolarul, preturile la SH au ramas la fel. Nu prea se cumpara din pacate chitari...

 

Apropo, de cand n-am mai vbit mi-am mai cumparat niste jucarii. Check out my profile si spune-mi daca-ti place ce chitari vezi acolo :P

 

Mult noroc!

Link to comment
Share on other sites

Fain Guild-ul!Mahon sau Palisandru? Ce-ai facut pina la urma cu Gibson-ul ala nou?

Mersi de comentariu, dar nu sint de acord ... Intotdeauna o sa fie scump pentru cine cumpara si ieftin pentru cine vinde. Mie-mi pare rau ca noi sintem praf si n-am reusit sa depasim stadiul de "visare". Am stat si eu in UK vreo 5 ani si-am mangaiat o gramada de ghitari in vitrina cu privirea. Stiu sigur ca desi ei stau mult mai bine la capitolul "consum" nu-i tocmai la indemina sa-tzi iei un instrument cit de cit de valoare. E muuult mai usor decit la noi... nu se pune problema, insa  cu toate astea nu multa lume o face... sa fie curiozitatea noastra mai mare?Eu am mai multe Guild-uri dar n-o sa le insir din respect opentru cei care n-au nici-unul. Mi-am pus corzi de plastic "very hard tension" pe un Breedlove si-am avut o surpriza placuta.

Nu intentzionez sa scap de ghitari. Modul cel mai sigur sa scapi de ele este sa le oferi la pretz de chilipir si chiar si asa o sa se gaseasca unii care o sa se targuiasca din motivul invocat mai sus. Nu-i nici un secret, cel mai mult am primit pe F50R 1750 euro. Nu-i rau, dar nu-i destul de bine, dolarul acuma nu-i departe de euro. Pastrata in conditzii corecte o sa valoreze mai mult chiar daca dolarul se va face praf. Am si-un Taylor 815 care-mi place insa prefer JF55 de la Guild, e mult mai "lemnos". As vinde una din ghitari pentru ca sint curios de-un Martin J28. Poate mi se arata poate nu, dar asta nu-i nici de departe o prioritate. Viatza asta  itzi poate oferi atit de multe alte bucurii cu un efort mult mai mic pe linga care   posesia  unui obiect chiar de valoare sa tzi se pare un lucru neinsemnat. Ghitara trebuie cintata, pacat ca pentru asta trebuie s-a ai.!E la fel cu femeile...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 years later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.