www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Formula One And Motorsports Topic


ramurel
 Share

Recommended Posts

Mie mi se pare ca Red Bull folosesc ceva interzis.

 

Daca ai vazut cum ies masinile lor din viraje ar trebui sa iti dea de gandit.

Asta e mare problema ca nu am Digi si nu vad mai nimic . Mai "bag cate un ochi" pe un link de NET care nu functioneaza intotdeauna . Deci , nu am vazut .

Dar ma gandesc la comportamentul masinii in viraj , care depinde mai mult de factorul aerodinamic . Dar o sa ma uit , ca m-ai facut curios .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nu cred că ceva interzis, poate au găsit o soluţie deosebită ...

 

Îmi amintesc că o situaţie asemănătoare a apărut la McLaren în perioada de glorie Hakkinen-Coulthard ... Se uita toată lumea la reluări, din toate unghiurile şi nu reuşeau sa priceapă ce suspensie au dezvoltat, de reuşeau să ţină pneurile în contact cu vibratoarele, în timp ce toţi ceilalţi "ţopăiau" în toate direcţiile când treceau peste ele şi automat cred că trebuia sa iei piciorul de pe acceleraţie, sa nu rupi aderenţa...

La câte viraje sunt pe tur, îţi dai seama că scoteau şi de-acolo timpi buni ...

 

.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Cred că personalităţile piloţilor fac dintr-un sezon de Formula 1 unul interesant sau nu... 2013 a început modest şi s-a încheiat plictisitor, după mine...

 

Hang on, Schumi ! Nu sună prea grozav veştile despre el...

...

 

De pe vremea când rivalităţile din F1 erau delicioase, un film /documentar destul de bine realizat :

 

.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Un site/forum de motorsport relativ nou :

 

http://www.racing4everyone.eu/forum.php

 

Merită să vă înregistrați, dacă sunteți pasionat de motorsport, nu ia mai mult de 5 minute, o adresa de mail e tot ce vă trebuie !

Acoperă aproape toate marile competiții de motorsport, împărțite pe categorii, cu toate transmisiunile televizate înregistrate..

 

E și forum, se pot discuta vrute și nevrute, e mișto !

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.