www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Stabilizator


skunky
 Share

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

.....si astfel dupa ce au stat amplificatorul si pedala la McMusic o saptamana in teste, sunt anuntat ca este totul perfect, ca nu s-a resetat nici macar o secunda.

Revin la punctul 1 si intreb:

Ce stabilizator as putea sa cumpar astfel incat sa-mi tina tensiunea constant 220V la iesire, daca la intrare va avea 190-220V ? Exista asa ceva ?

Edited by skunky
Link to comment
Share on other sites

Multam' dar il am deja...

Degeaba.

Daca intra in el 190V scoate cateva secunde 220V, apoi 200-203, si dupa un timp creste spre 220 insa cu latenta destul de mare. Intre timp pedala se restarteaza continuu.Sta cateva secunde ok apoi tensiunea de intrare se modifica iarasi, si o luam de la capat..

Edited by skunky
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 5 months later...

salutare colegi,

am si eu o problema asemenatoare, detin un amp fender deluxe vm 40w lampa, conform manual putere consum 180w. acasa am probleme cu fluctuatiile de tensiune iar cand am valori sub 205-210 v ampul nu mai functioneaza si se aud niste pocnituri repetate, intreruperi si fluctuatii de volum.

de asemenea doresc sa folosesc stabilizatorul si ptr live nu doar acasa.

desi e mai mult decat imi trebuie, as merge pe ultima varianta a lui skunky

http://www.mediafun.ro/Stabilizator-de-tensiune-cu-servomotor-Braun-Group-EA-SVC-1000VA-15360

 

imi poate confirma cineva ca acest stabilizator este unul profi si ca imi va face fata cerintelor?

va multumesc. stima

Link to comment
Share on other sites

Confirm din nou. De 6 luni nu am avut nici macar O singura problema. Acest Braun face toti banii.

In conditiile in care mai cumparasem un Mustek si un Well inainte , ambele de pomana....

Tensiunea ajunge pe la190V , luminile prin casa palpaie insa amp-ul functioneaza perfect.

Edited by skunky
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.