www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Interfata Chitara Usb (Behringer)


the_resident
 Share

Recommended Posts

Pret: 90


Localitate: Arad


Contact: 0742347304


Stare: Nou

Accept schimburi: Accept schimburi
Este noua, am deschis pachetul pt. probe si am constatat ca jucaria asta nu e pt. mine :)

 

eu am vrut sa o leg la un laptop si apoi sa scot sunetul din TH2 intr-un amp de 100w, dar.. nu merge prea fain, are prea mult zgomot de fond la puterea aia, dar.. daca vreti sa o folositi pe PC si casti, merge brici.

 

este fix Behringer, inclusiv driver-ul e de la behringer, practic este identica doar ca nu scrie

marca pe ea.

 

ma intereseaza si schimburi cu diverse alte jucarii muzicale, (pedale, procesoare, placa de sunet, whatever) dau si dif. daca este cazul.

 

Pret negociabil

 

trimit doar prin Fan Courier, chestia asta incape intr-un plic deci transporul probabil va costa cam 15 lei.

Link to comment
Share on other sites

Guest serby

Nu este exact Behringer. Are componente electronice mai proaste decat cele din interfata originala Behringer si zgomot mult mai mare. Este o copie chinezeasca noname dupa un produs fabricat de Behringer tot in china. Diverele sunt ASIO4ALL.

Link to comment
Share on other sites

Nu este exact Behringer. Are componente electronice mai proaste decat cele din interfata originala Behringer si zgomot mult mai mare. Este o copie chinezeasca noname dupa un produs fabricat de Behringer tot in china. Diverele sunt ASIO4ALL.

 

Si o vinde pe 90 de lei?

Edited by vodevil
Link to comment
Share on other sites

Guest serby

Asa arata interfata de la Behringer pe interior.

Are urmatoarele:

Burr Brown PCM2902E - Codec Audio stereo

Analog Devices AD8694 - Amplificator

ST LD1117 - Regulator

DECON de 85 grade C diverse capacitati si tensiuni - Condensatoare

 

post-441-0-02031200-1363367610_thumb.jpg

post-441-0-87777400-1363367615_thumb.jpg

post-441-0-66245600-1363367620_thumb.jpg

 

Acum astept acelasi lucru cu interfata noname ca sa comparam

Edited by serby
Link to comment
Share on other sites

yeah......

 

intotdeauna am considerat Behringer o firma de kk ce nu merita luata in considerare si faptul ca cineva face o clona dupa ei mi se pare super idiotenie, ca si cum cineva ar clona chitarile Hora

se pare ca exista si mai rau de atat, .. nu stiu cum suna interfata "originala" , nu ma astept la minuni, oricum asta cheap shit isi face treaba asa cum poate adica poti canta prin pc.

Edited by the_resident
Link to comment
Share on other sites

Guest serby

V-am spus de la bun inceput ca Behringer e de 10 ori mai bine facuta. Behringer are un rap semnal zgomot masurat cu osciloscoul pe intrare pe la 87 dB si un THD pe la 0.01%, ceea ce e binisor.

Edited by serby
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.