www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Scartaieli Si Cherlaieli


KeopsAxx
 Share

Recommended Posts

Salutare!

M-am apucat de practice si am zis sa incerc si eu sa filmez ceva.

 

Mai jos este un inceput.

 

http://www.youtube.com/watch?v=2rmiu_cZRvU

 

Vreau sa aflu parerile voastre si sunt foarte recepitv si la critici, sa stiu unde sa mai lucrez, ce sa scot, ce sa bag, etc. Momentan sunt la inceput, dar sper sa evoluez.

 

Voi mai posta aici ce voi mai face.

 

Toate cele bune

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dupa bere, venii si ,,psihedelicismul'' :beerchug: ....E doar la stadiul de riff putin mai dezvoltat. :spidey:

Va rog sa ma iertati in privinta bazaitului dar mi s-a ars placa de sunet iar acum am o una care nu poate fi categorizata nici macar decenta.....asa-i fara lovele.

 

Nu va sfiiti sa ,,aruncati cu pietre-n mine''. Dati-va cu parerea!

 

Numai bine! :rock:

Some kind of frustration.mp3

Link to comment
Share on other sites

In ciuda micilor ezitari pe ici pe colo, mie mi se pare ca tu chiar "scartai" bine, cel putin la solo-uri si chestii din astea ma intreci cu foarte mult... bravo, keep it up! :yay:

 

O mica intrebare am insa: in video-ul de mai sus, si putin si in a doua inregistrare, vad ca iei la un moment dat niste note, care se aud cu "fade in" nu stiu cum sa zic. M-am tot uitat in fel si chip sa vad cum faci sa se auda notele asa, am avut la un moment dat impresia ca scoti efectul asta cu knobul de volum, dar nu, de fapt nici nu umbli la el... :confused:

 

Deci cum faci sa se auda asa notele? Wanna try that out, too :D.

Edited by mike KidLazy
Link to comment
Share on other sites

In ciuda micilor ezitari pe ici pe colo, mie mi se pare ca tu chiar "scartai" bine, cel putin la solo-uri si chestii din astea ma intreci cu foarte mult... bravo, keep it up! :yay:

 

O mica intrebare am insa: in video-ul de mai sus, si putin si in a doua inregistrare, vad ca iei la un moment dat niste note, care se aud cu "fade in" nu stiu cum sa zic. M-am tot uitat in fel si chip sa vad cum faci sa se auda notele asa, am avut la un moment dat impresia ca scoti efectul asta cu knobul de volum, dar nu, de fapt nici nu umbli la el... :confused:

 

Deci cum faci sa se auda asa notele? Wanna try that out, too :D.

Multumesc mult! :blush:

Pai am procesorul unui tovaras si fac acel ,, fade in'' din pedala de expresie. Este pe acelasi principiu ca si cu knob-ul doar ca e mult mai comod.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Salutare!

M-am apucat de practice si am zis sa incerc si eu sa filmez ceva.

 

Mai jos este un inceput.

 

http://www.youtube.com/watch?v=2rmiu_cZRvU

 

Vreau sa aflu parerile voastre si sunt foarte recepitv si la critici, sa stiu unde sa mai lucrez, ce sa scot, ce sa bag, etc. Momentan sunt la inceput, dar sper sa evoluez.

 

Voi mai posta aici ce voi mai face.

 

Toate cele bune

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.