www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Doc - Muzica Feat. Vd, Deliric1, Nwanda, Cedry2K - Guitar Cover


Recommended Posts

Ma.... is dragute ideile.. imi place cum suna arpegiile astea...

Singurele lucruri care le-as schimba ar fi legate de chitara. Mi-ar fi placur sa fie mai ingropata in mix si sa fie cu cateva idei mai putina, ce vreau sa zic e ca aglomereaza foarte mult piesa.

In rest, imi place mult cum suna :). Good Job, si tine-te de treaba ai mult potential!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hei there.

In legatura cu mixu, nu ma pricep mai deloc la asta. Doar am tras in cubase doua canale si le-am panoramat. E si prima oara cand inregistrez asa.

Am inceput sa fac temele pe chitara in ideea sa fac ceva diferit pentru fiecare in parte. Pe parcurs am mai modificat la ele si se mai repeta. Nici nu am avut timp mult la dispozitie.

Nu am vrut sa fac video sa arat tehnica, sau youyube lesson. Cant de 2 ani jumate la chitara, inca am mult de invatat, dar mi s-a parut ca suna ok :)

Ma bucur ca iti place :)

Link to comment
Share on other sites

Ca un mare fan al piesei, fara suparare iti zic ca ai facut-o terci. Partea aia cu tapingu' a fost ok pentru vreo 8 masuri, dup'aia a fost deja prea mult.

 

Dude, ia-ti un metronom. Studiaza cu el, vei afla ca desi va urati unul pe altul la inceput, pe parcurs o sa fie cel mai bun prieten al tau.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.