www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

[amplificator] mindtech 60 watti


Guest K-Anathema
 Share

Recommended Posts

Guest K-Anathema

tocmai am luat de vreo 2 saptamani un amplificator - boxa - combo de 60 de watti de la Cristi Grosu, cunoscut de unii ca Grosmann - marca Mindtech - defapt Epiphone facut intr-o fabrica chinezeasca

sunetul este foarte curat, atat pe canalul de clean cat si gain, si fat sound, cum vroiam eu, ideea unei pedale de switch intre cele doua este excelenta, de abia astept sa o cumpar si sa o aliniez celorlalte pedale de efecte ale mele...pentru a putea schimba mai usor de pe clean pe overdrive

o folosesc la sala de repetitii atat ca monitor propriu cat si pentru a o transmite prin mufa de effect send in mixerul nostru...am testat-o la un concert si a sunat excelent...

60 de watti rms amp-ul si 75 boxa, perfecta combinatie, avand in vedere ca noi cantam doar in cluburi mici, si e totdeauna nevoie de un monitor in care sa te auzi aproape si la care sa ai acces la botoane sa-ti modifici sunetul cum vrei tu, e perfecta pentru asa ceva

 

post-1708-1159608768_thumb.jpg

 

amplif-ul incorporat e de 60 de watti rms...iar difful de 75 nominal, ca sa nu se arda...destul de bine gandita combinatia, poti baga o putere mai mare la intrare - plus cele doua intrari separate, una low de putere mica - tip line in - si una high, un pic preamplificata...

ce e misto, la canalul cu overdrive doua botoane de reglaj - preamp si postgain, deci doua locuri in care poti adauga gain, adica overdrive-ul lui..

 

calitate pret 8/9 - ar fi fost 9 sau chiar 10 daca era pe lampi amplif-ul...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.