www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ajutor.


baltazar181
 Share

Recommended Posts

Buna ziua. Acus ceva timp am cumparat de pe forum o chitara epi les paul standard plustop pro cu potentiometri push pull. Chitara a fost cumparata in decembrie anul trecut de la un magazin online. Acus cateva zile am observat pa doza de la bridge face figuri mai ales cand il splitez. Sambata m-am enervat si am dat jos capacul din spate de la potentiometri sa vad daca e ceva vizibil sau ba. Surpriza mare! Doza e conectata la potentiometru cu un conector cu 5 picioare si vad ca cineva a umblat la ea a fost rupt piciorusele di metal care se connecta in mufa si firele erau bagate in gaura mufei si sprijinita fiecare cu bucati de scobitoare rupt in gaura sa tina firele sa faca contact. Eu repar calculatoare si laptopuri lucrez cu finete cu conectori sa nu se rupa dar asa ceva n-am vazut. Acuma nu stiu sa trimit inapoi ingarantie dar ma gandesc ca nu-si asuma responsabilitate (zicand ca nu ei af facut treaba asta) sau s-o cositoresc la loc firele pe potmetru. Ce parere aveti ce as putea face sau de unde as putea face rost de conector care se potriveste in mufa sa nu stric potmetrul...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.