www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

O Noua Piesa Lansata: Pandora-Loveste Primul


bach
 Share

Recommended Posts

Am mai lansat o piesa, in aceasi maniera :D, Enjoy

 

 

 

 

 

https://soundcloud.c...-loveste-primul si link mai calitativ, sper ! :D

 

Da am mai auzit-o cred de pe facebook ..dar cu alta inregistrare . asta sune chiar prea curat .. ( nicicum nu e bine ...haha)

 

In primul rand vocea este super si canta baiatul tot mai bine cea ce este cel mai important !!!

 

Cum spune si @cosu zic si eu adaugand ca fiecare muzicant sa cante cea ce simte el mai bine cea ce ii sta mai bine sa fie natural .,

Nicodata nu o sa convinga nimeni cu copieri in care se forteaza sa para ceva ce nu poate fi..

 

Este OK ..Eu as face otzrara mai dur backgroundu'

.Oricum live pe scule bune suna mai bine trupa decat in studio ..la noi este complicat sa faci sound ..in "studio". si complicat sa inregistrezi bine din concert ...

Edited by karpi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da am mai auzit-o cred de pe facebook ..dar cu alta inregistrare . asta sune chiar prea curat .. ( nicicum nu e bine ...haha)

 

In primul rand vocea este super si canta baiatul tot mai bine cea ce este cel mai important !!!

 

Cum spune si @cosu zic si eu adaugand ca fiecare muzicant sa cante cea ce simte el mai bine cea ce ii sta mai bine sa fie natural .,

Nicodata nu o sa convinga nimeni cu copieri in care se forteaza sa para ceva ce nu poate fi..

 

Este OK ..Eu as face otzrara mai dur backgroundu'

.Oricum live pe scule bune suna mai bine trupa decat in studio ..la noi este complicat sa faci sound ..in "studio". si complicat sa inregistrezi bine din concert ...

Ha! Old school stuff! Sunt putine trupe care au curaj sa cante genul asta de muzica in limba romana si sunt si mai putine care suna bine! Tot inainte!

 

Multumim de apreciere!

@ Karpi, si eu as fi vrut sa sune mai dur tot instrumentalul dar se pare ca nu poate doar din corectii, chitarele le-am tras cu un valvestate din line out + chitara fara efecte fara artificii in speranta ca poate lucra mai bine pe un sound cat mai brut, suntem multumiti de rezultat, clar se poate mai bine dar n-am avut scule hitech pt tras, si mie imi place sound-ul modern de rectifier da nah, poate in viitor!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.