www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ibanez Guitar Competition 2013


bandibalog
 Share

Recommended Posts

Iniţial mi-a plăcut cum suna ce cântă nenea ăsta. Am mai ascultat câte ceva de pe youtube cu aceeaşi chitară, suna foarte mişto. Acum, că am aflat că e un Ibanez Gio de 200$ cu neck maple, nu-mi mai place. Sună ca o chitară ieftină, făcută pe vapor. Naşpa din partea lui să creeze o asemenea confuzie...

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Omule, competitia e for fun nu neaparat pt. castiguri materiale. Dai jos backing track-ul si te delectezi cu el, e for free, ce mai vrei? Nu-ti place mergi mai departe iar daca esti in stare sa faci un solo pe el e bine pt. tine, postezi si gata + iti faci prieteni din toata lumea. Cam asta ar fi esenta. Tre privita treaba pozitiv! ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

O să fie o competiție acerbă.

 

Dacă vreți să participați, țineți cont de-un miliard de ibaneziști asiatici care la ora asta repetă la 250 bpm.

 

Nu mai spun de „feeling”, am auzit că au reușit să-l cloneze și pe ăsta (e pe listă și „mojo-ul”). Nu sună ca alea de sute de dolari, ce-i drept, dar...

Link to comment
Share on other sites

Omule, competitia e for fun nu neaparat pt. castiguri materiale. Dai jos backing track-ul si te delectezi cu el, e for free, ce mai vrei? Nu-ti place mergi mai departe iar daca esti in stare sa faci un solo pe el e bine pt. tine, postezi si gata + iti faci prieteni din toata lumea. Cam asta ar fi esenta. Tre privita treaba pozitiv! ;)

 

Să mă fac înţeles. Nu am nimic cu premiile, mereu am susţinut şi voi susţine concursurile de genul în detrimentul celor cu "da-ne laic pe feisbuc". Foarte mişto chitara şi restul premiilor. Despre BT, l-am luat deja, tocmai am zdrăngănit oleacă pe el. N-o să urc nimic pentru că nu mă ridic la nivelul competitorilor.

Comentariul meu a fost unul ironic, îndreptat către cei care încercau să ne explice, pe alte topicuri, de la ce preţ începe sunetul de chitară şi se termină cel de sârme pe scândură. Gagiul ăsta cu numele căruia e semnată chitara îmi place mult mai mult şi ca ton şi ca interpretare decât alţi gagii care cântă pe chitare de 10 ori mai scumpe. Lucru ce îmi confirmă ceea ce am spus mereu, că în tot lanţul ăsta pe care-l formează un chitarist, chitara în sine este printre cele mai nesemnificative elemente.

Bine, sunt unii care-mi pot da link-uri cu unul care cântă la un Prestige, susţinând că prietena lor aude "diferenţa". Nu vreau să intru în polemici.

Edited by 'mnezãu
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

FF tare "ASIAN-ul"

 

La ce vibrato frumos are, ai impresia ca are corzi de .007 - .040 hehehe

 

Face cinste acestui brand, zau!!

 

Tipul e unul dintre cei mai apreciati tineri chitaristi din lume la ora actuala. A si castigat deja cateva competitii online. Asia-nul e nascut pentru asta (sa vezi cum manuieste si pianul). Mare talent, de apreciat! ;) Uite in ca una excelenta:

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.