www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Eurovision 2013 Spin & Cezar Dometi


siw
 Share

Recommended Posts

Trupa Spin impreuna cu Cezar Dometi (Vocea Romaniei) au lansat melodia Silver Lining, cu care participa la concursul Eurovision 2013 in prima semifinala, sambata 23 februarie, pozitia 11.

 

Avand in vedere ca e forum de muzicieni, asteptam critici, dar daca va place ce am facut si ne vreti mai departe, un vot ne-ar prinde bine sambata.

 

Melodia o puteti asculta

:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

mi aduce aminte de 'Ugly Kid's yoe' ,suna bine, mult noroc acolo, sar putea sa prinda! numai bine

 

Ugly Kid Joe? Pe bune? Nu m-as fi gandit. Mersi pentru ganduri.

 

In rest, suna comercial

 

Ti se pare ca suna comercial? Nu stiu ce sa zic... Mie nu mi se pare ca e comerciala, cel putin nu pentru Romania. Daca ne raportam la alte tari, da, ar putea fi.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

mi aduce aminte de 'Ugly Kid's yoe' ,suna bine, mult noroc acolo, sar putea sa prinda! numai bine

 

Subscriu :)"And the cat's in the cradle and the silver spoon, little boy blue and the man on the moon."

 

Nu cu rautate, sunt convins ca nu s-a dorit asta, dar aduce bine... Bafta!

Edited by sam
Link to comment
Share on other sites

Piesa suna foarte bine , desi nu stiu daca este foarte potrivita pt Eurovision .

O observatie am vis-a-vis de backing vocals de la inceputul piesei . Daca tot se canta pe mai mult de 2 voci , ar trebui urmarite si rasturnarile progresiei armonice . Dupa primele 8 masuri cand se schimba un pic registrul vocii principale , iese din rasturnare si acordul nu mai este omogen. Iar la un moment dat se distinge destul de bine vocea de cap care nu este sustinuta in acel interval de catre backing vocals .Nu se aude rau dar cred ca este loc si de mai bine .

My 2 cent .

Aveti un vot si de la mine . Succes :)

Link to comment
Share on other sites

Piesa suna foarte bine , desi nu stiu daca este foarte potrivita pt Eurovision .

O observatie am vis-a-vis de backing vocals de la inceputul piesei . Daca tot se canta pe mai mult de 2 voci , ar trebui urmarite si rasturnarile progresiei armonice . Dupa primele 8 masuri cand se schimba un pic registrul vocii principale , iese din rasturnare si acordul nu mai este omogen. Iar la un moment dat se distinge destul de bine vocea de cap care nu este sustinuta in acel interval de catre backing vocals .Nu se aude rau dar cred ca este loc si de mai bine .

My 2 cent .

Aveti un vot si de la mine . Succes :)

 

 

 

Observatia este corecta, fetele ies in evidenta in acea parte. Noua ne-a placut chestia asta. In alta ordine de idei, eurovisionul a trecut deja. Multumesc pentru observatii.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.