www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Trezirea! ... Mama Voastra


Cognek
 Share

Recommended Posts

A trecut ceva vreme de cand n-am mai facut un jam "in familie"... nu e bine cand esti solo asa ca hai scularea... hehe

 

Am gasit acu ceva pe net mai trist asa de sfarsit de iarna (mama masii de frig) si am tras doar intro-u ... Va invit la tocit taste... Succes si inspiratie!!! :rokon:

Jam de greieri.mp3

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A trecut ceva vreme de cand n-am mai facut un jam "in familie"... nu e bine cand esti solo asa ca hai scularea... hehe

 

Am gasit acu ceva pe net mai trist asa de sfarsit de iarna (mama masii de frig) si am tras doar intro-u ... Va invit la tocit taste... Succes si inspiratie!!! :rokon:

 

La ăsta o să mă bag şi eu mai pe seară, nu de alta, dar îmi place BT-ul :D.

Link to comment
Share on other sites

Aseara mi-a murit (si azi a aflat)... probabil cea mai draga persoana mie... Eu doar partea de intro am facut-o si pe asta am s-o ascult la nesfarsit pentru ca in acele 2-3 note la plesneala mi-am exprimat... durerea, amintirile... si toata iubirea ce i-am purtat-o... Si amintirile si tot si n-am sa uit sau sa mai gasesc pe cineva ca ea... acum as vrea sa mor de supradoza da n-am bani... totusi cred ca taria de caracter sta in ideea de Johnny Walker... deci am sa merg inainte... nu stiu cum..

Ca nota bene... tin minte ca imi luasem chitara si dupa 2-3 saptamani am cunoscut-o... timp in care nu reuseam nimic la chitara... ea m-a luat usor usor cu cuvinte pline de incredere si energie si dragoste m-a sfatuit sa imi ascult inima ... astfel mi-a aprins in mine flacara ce arde necontenit pentru... nu stiu?.... pentru libertate zic eu... pentru a fi eu... Si uite ca fiecare lucru si fiecare nota pe care am executat-o de atunci am executat-o cu imaginea ei in minte... si astfel am sa mor...

Nu intru in detalii ca sunt beat... ma scapa pisarea si tre sa vina si ai mei si daca vad cat am baut ma spanzura... dar si asa voi ramane rock hard pana mor!!!

Va multumesc celor care participati la jam! God Bless!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I will be right here waiting for you...ar fi vrut greierele sa zica furnica.

 

jam de greieri_Cognek_SolDiez.mp3

 

 

Foarte tare..dar trebuie sa-ti zic..cand ascult finalul improvizatie tale..in cap imi canta..melodia de la titanic..Wharever you go..wharever you go...:D:D Am dreptate?:D:D

Link to comment
Share on other sites

foarte frumos pana acu... misto idee Diez... chiar ma gandeam a ce duce backingu... duce a multe dar foarte mult duce a ce ai facut matale... Bravo 'mnezau...

 

Si ca sa veselim nitel atmosfera... daca ramurel nu baga ceva rapid eu il injur de ac/dc hehe... Hai bre lasa vinu!!!

Link to comment
Share on other sites

Cred ca am dat chitara un pic cam tare... Ca sa ne organizam un pic, 2:14 - 2:54.

 

Ciao, Riccardo ! :)

Ai umblat un pic, din greşeală cred şi la mix-ul preluat dinainte ... Poţi să remixezi, ca să rămână ăla neschimbat, te rog ? Sau deja ai tras direct peste el ?

 

Cheers !

:beerchug:

 

.

Link to comment
Share on other sites

Ciao, Riccardo ! :)

Ai umblat un pic, din greşeală cred şi la mix-ul preluat dinainte ... Poţi să remixezi, ca să rămână ăla neschimbat, te rog ? Sau deja ai tras direct peste el ?

 

Cheers !

:beerchug:

 

.

 

Am tras direct peste el, mix-ul original pe un canal, improvizatia mea pe alt canal, in Reaper, i-am dat render dupa, am incercat sa dau tot pe acolo cat mai mare ca sa nu se piarda ceva din calitate (am stat vreo 10 min sa termine renderul). Daca nu vi se pare ok, trimit diseara doar chitara mea lead si poate altcineva sa o puna in contiunuare.

 

Cheers!

Link to comment
Share on other sites

Am tras direct peste el, mix-ul original pe un canal, improvizatia mea pe alt canal, in Reaper, i-am dat render dupa, am incercat sa dau tot pe acolo cat mai mare ca sa nu se piarda ceva din calitate (am stat vreo 10 min sa termine renderul). Daca nu vi se pare ok, trimit diseara doar chitara mea lead si poate altcineva sa o puna in contiunuare.

 

Cheers!

 

A, deci n-ai tras peste, ci chitara ta e pe canal separat... Ok, atunci !

Probabil, când ai dat Render s-au activat efectele şi asupra mixului de pe celălalt canal sau ceva, nu-mi dau seama... Dacă ai track-ul separat, doar cu improvizaţia ta, trimite-mi-l te rog pe PM sau eventual, dacă e prea mare fişierul, urcă-l pe sendspace sau transfer.ro sau wetransfer.com , care-ţi convine şi apoi dă-mi linkul...

 

Mersi !

 

.

Link to comment
Share on other sites

E prima data cand "particip" si eu la asa ceva deci nu aruncati cu rosii in mine ^_^

 

jam de greieri_Cognek_SolDiez_'mnezau_Riccardo_Sympthom.mp3

 

Imi place..ce e drept..sunt unele parti care nu le stapanestif aorte bine..nu ca eu as face-o..:):D Dar per total imi place..faci progrese si e bine..continua sa faci asta si va iesi bine pana la urma...:D:D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.