www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Sabloane Pentru Sectiunea De Mica Publicitate - Beta Test


Cosu
 Share

Recommended Posts

Super !

 

O singura intrebare , nu se poate pune buton pentru atasat poze ( tot asa obligatoriu ) pentru ca atunci cand intru pe un topic de la mica publicitate , in majoritatea cazurilor este pusa intrebarea : " poze ? "

 

Dar in principiu e foarte fain , foarte simplu , il poate utiliza oricine..

Edited by Sympthom
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

O singura intrebare , nu se poate pune buton pentru atasat poze ( tot asa obligatoriu ) pentru ca atunci cand intru pe un topic de la mica publicitate , in majoritatea cazurilor este pusa intrebarea : " poze ? "

 

copy-paste perhaps ? nu toata lumea poate sa puna poze si exista chestii la care nu se pun neaparat poze , au vandut multi cu succes fara poze sau rezolva pe PM , mobil etc. de exemplu : nu am camera de fotografiat dar vand doar in orasul X si poate oricine sa incerce produsul

 

Stimati rgc-isti,

 

Am introdus un sistem de sabloane pentru sectiunea de mica publicitate. Asta inseamna ca anumite campuri sunt obligatorii pentru anunturi: Pret, localitate si metoda de contact.

 

 

foarte fain !

Edited by TheZKD
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

copy-paste perhaps ? nu toata lumea poate sa puna poze si exista chestii la care nu se pun neaparat poze , au vandut multi cu succes fara poze sau rezolva pe PM , mobil etc. de exemplu : nu am camera de fotografiat dar vand doar in orasul X si poate oricine sa incerce produsul

 

 

da , aici ai dreptate , dar daca chiar nu poate sa puna o poza , ar putea lua una de pe net sa o uploadeze pe aia si sa specifice ca nu are aparat foto si cine vrea sa vada sa vina.. Dar imi vine greu sa cred ca suntem in anul 2013 si nu putem face o poza.. Adica macar cu telefonul sau cu aparatul unui prieten/rude.. Ok , sunt si cazuri in care sunt persoane care chiar nu au ..

Edited by Sympthom
Link to comment
Share on other sites

da , aici ai dreptate , dar daca chiar nu poate sa puna o poza , ar putea lua una de pe net sa o uploadeze pe aia si sa specifice ca nu are aparat foto si cine vrea sa vada sa vina

 

Cum spune doctor X , google is your friend.

 

 

Dar imi vine greu sa cred ca suntem in anul 2013 si nu putem face o poza.. Adica macar cu telefonul sau cu aparatul unui prieten/rude.. Ok , sunt si cazuri in care sunt persoane care chiar nu au ..

 

Te-ai contrazis pe tine insusi . Poate e unul la orfelinat cine a primit din ajutoare o chitara din plastic si vrea sa o vanda sa isi cumpere caiete si a postat la un netcafe si a pus numarul orfelinatului in speranta sa . Cunosc caz ( nu era cu chitara , am spus chitara sa se potriveasca cazului ) . Cine stie , o zi se intampla si pe RGC , niciodata nu stii .

 

 

Dar imi vine greu sa cred ca suntem in anul 2013 si nu putem face o poza..

 

Ai 13 ani si esti destul de norocos sa detii o camera foto . Eu am vazut copii care au primit 2 mandarine de craciun la spital de la parinti in vizita si au inceput sa planga oare cu ce platesc parintii maxi-taxiul sa mearga acasa pe zapada .

 

 

Stiu ca am exagerat un pic , totusi e un forum de chitaristi ceea ce inseamna ca avem totusi internet/majoritatea putem face o fotografie/poate avem si o chitara.... dar cred ca prinzi ideea . Si oricum ce am spus poate te face sa te bucuri si apreciezi mai mult ce ai , mai ales ce e legat de chitara .

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

O idee buna.

Am o sugestie: campul de pret sa fie doar numeric, iar RON sa fie batut in cuie la finalul campului.

A, si daca se poate, la sectiunea de chitare sa fie un camp selectabil de culori si sa introduci un filtru care trimite chitarele negre la coada anunturilor :) Nu, chiar sunt serios in legatura cu prima sugestie.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Foarte fain, dar eu cred ca starea produsului trebuie completata obligatoriu, deoarece din aceasta cauza s-au iscat multe certuri si injuraturi pe aici.

Daca starea nu corespunde cu ce a scris.....feedback si usor-usor, o sa se mai spele rgc-ul de neseriosi.

Poti sa pui si ceva gen: pe propria raspundere ca datele despre produs sunt reale si daca nu sunt, pot sa fiu banat pe viata din sectiunea vanzari/cumparari.

Dupa aceasta, cei neseriosi, sa spunem ca nu sunt banati de pe forum, dar nu mai au acces la sectia de vanzari/cumparari, ceva de gen: nici macar nu le mai apare link-ul pe primaq pagina.

Deoarece topicul este gratuit, cred ca se pot lua mai multe masuri de acest gen.

O seara faina.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cum spune doctor X , google is your friend.

 

 

 

 

Te-ai contrazis pe tine insusi . Poate e unul la orfelinat cine a primit din ajutoare o chitara din plastic si vrea sa o vanda sa isi cumpere caiete si a postat la un netcafe si a pus numarul orfelinatului in speranta sa . Cunosc caz ( nu era cu chitara , am spus chitara sa se potriveasca cazului ) . Cine stie , o zi se intampla si pe RGC , niciodata nu stii .

 

 

 

 

Ai 13 ani si esti destul de norocos sa detii o camera foto . Eu am vazut copii care au primit 2 mandarine de craciun la spital de la parinti in vizita si au inceput sa planga oare cu ce platesc parintii maxi-taxiul sa mearga acasa pe zapada .

 

 

Stiu ca am exagerat un pic , totusi e un forum de chitaristi ceea ce inseamna ca avem totusi internet/majoritatea putem face o fotografie/poate avem si o chitara.... dar cred ca prinzi ideea . Si oricum ce am spus poate te face sa te bucuri si apreciezi mai mult ce ai , mai ales ce e legat de chitara .

 

Sincer apreciez , si chiar sunt foarte multumit.. Faza cu cei care nu au , inteleg , chiar nu au , dar cand vad ca se vinde gibson si tot felu de obiecte scumpe si toate is topicuri de genul : Vand chitara URGENT , foarte repede hai ca am nevoie de bani , n-am poze , 1000 E , urgent ! ( nu stiu , eu cand citesc topicuri de genul mi se face scarba sa zic asa , dar scarba nu e chiar un cuvant potrivit ).. Na , in fine , am prins ideea .. :)

Edited by Sympthom
Link to comment
Share on other sites

O idee buna.

Am o sugestie: campul de pret sa fie doar numeric, iar RON sa fie batut in cuie la finalul campului.

A, si daca se poate, la sectiunea de chitare sa fie un camp selectabil de culori si sa introduci un filtru care trimite chitarele negre la coada anunturilor :) Nu, chiar sunt serios in legatura cu prima sugestie.

 

Eu sugerez să scrie "LEI" în loc de RON. Nu ştiu de ce, am eu o zgârietură pe retină când văd RON.

 

În orice caz, foarte bună ideea. De curând chiar mă gândeam la aşa ceva, un sistem asemănător celui de pe CG, dar voi aţi reuşit să găsiţi o variantă mai aspectuoasă.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Eu sugerez să scrie "LEI" în loc de RON. Nu ştiu de ce, am eu o zgârietură pe retină când văd RON.

 

În orice caz, foarte bună ideea. De curând chiar mă gândeam la aşa ceva, un sistem asemănător celui de pe CG, dar voi aţi reuşit să găsiţi o variantă mai aspectuoasă.

 

Lei ar fi si alegerea mea daca despicam firul, ca doar specula pe piata valutara ar inlatura-o masura pe care am propus-o (nu ar fi niciun pret in EUR, USD, GBP, JPY etc. care sa se raporteze la RON) dar vazusem RON in thumbnailul atasat primului post si cu el am defilat.

Link to comment
Share on other sites

Bine, dar din ce-am văzut, poţi să scrii cu mâna ta unitatea monetară ... Nu ? Sau îmi scapă mie subiectul despre care vorbiţi...

 

Eu însă am observat că, la titlu, pune mereu prima literă a fiecărui cuvânt cu majuscule. Mereu le-a pus aşa... Nu c-ar fi un capăt de ţară... Just sayin'...

 

Altminteri, well done !...good job ! ... way to go ! ... no' aşe, măh ! :)

 

.

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

Eh, era o ironie !

 

Sau poate că, de fapt , vroia să propună introducerea unui soft revoluţionar, care să detecteze subiectele comune, să le colecteze şi sa le adune în topicele oficiale ale site-ului, ca răspuns la numeroasele topice deschise, mai ales în ultima vreme, pe exact acelaşi temă sau subiect... :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.