www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

T Rex Mudhoney


Recommended Posts

pedala t rex mudhoney 1

 

Pret 730 ron noua

 

Cumparata de la e-sound

 

Caracteristici: Este o pedala de crunch/overdrive si ceva fuzz + booster

 

Cum suna:Are un sound placut rafinat, bun de cantat rock clasic.

 

Se preteaza f.bine pt. amplificarile pe tranzistor,schimband caracteristica tonului,sunetul devine mai placut,mai clar, aduce un plus de superioritate.

 

In schimb in cazul meu,cuplat la marshal dsl401 sound-ul nu difera prea mult ba chiar crunch-ul sau overdrive-ul de pe amp imi place mai mult(are mai multa claritate,prezenta) decat cel oferit de pedala + ca scade joasele.

Fata de procesoarele digitale e cu mult peste nivelul lor.

Pedala o folosesc mai mult la repetitii unde cant pe un amp.pe tranzistori.

Booster-ul nu e chiar pe gustul meu ( prefer un screaming bird ehx).

Ca impresie generala: este o pedala cu personalitate, culoarea sunetului devine calda,expresiva,ton vintage al anilor 70-80.

 

Nota 9 pentru ce stie sa faca si...isi merita banii pana la urma.

 

Link to comment
Share on other sites

Mie mi s-a parut una dintre cele mai tari pedale de overdrive, are ceva din amprenta tonala a unui TS, dar suna mai rotund si are mult mai mult gain. Si cu dinamica sta mai bine fata de TS si foarte important, mi s-a parut ca suna bine pe cam toate amplificatoarele pe care am probat-o. Nu am folosit-o niciodata ca booster, dar ca pedala de drive suna foarte bine, are un ton cald si clar, multe armonici si taie bine prin mix.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

feicitari pt achizitie,eu am luat mudhoney 2 la un pret foarte bun de la ei(esound) fata de thomann,undeva la 900 ron,e o pedala exceptionala.prima parte o folosesc pt chrunch si a doua parte boostata cu gainul aproape la maxim si cu inca o pedala de distors dupa,iti face un lead fabulos cu un sustain ani lumina.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.