www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vlahopol Guitars - Discuții, Pãreri, Impresii


CosminStefan
 Share

Recommended Posts

multumesc. :)

 

daca eram si eu ca Leo Fender.. ma bagam dar sint la inceput si investitia a fost mult peste asteptari. dar am deja pregatite reduceri. si preconizez un concurs in curind.

 

o seara frumoasa. am atasat o poza care vad ca nu se vede.. - am facut ceva aiurea, oare? :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sunt confuz..., sa inteleg ca avem si noi un lutier (in adevaratul sens al cuvantului), in sfarsit? (Sa nu aud de Anticrist)

Nu cred ca sunt singurul care astepta astade ceva vreme, nu?

 

Şi Grosu a fost lutier până l-a linşat RGC-ul :lol:.

 

În orice caz, găseşte şi tu altă modalitate de a-ţi prezenta produsele, că la mica publicitate nici nu respecţi regulamentul şi îţi şi dispare foarte repede anunţul de pe primele pagini. Vorbeşte cu administratorii.

Edited by 'mnezãu
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Am cautat si nu am gasit alt loc mai potrivit.. este un produs care este de vinzare! iar aici pare sa fie mica publicitate.. na acum daca nu e bine.. sper sa-l mute cineva unde trebuie.

 

Iar de linsat NU imi este frica. daca cineva nu stie sa aprecieze ceva e simplu il ignor... dac sint mai multi dispar din zona.. nu stau la discutii. Sint multi aici care stiu ce e aia o chitara dar sint multi si ceilalti. Pe majoritatea din prima categorie ii cunosc, pe restul nu, iar de respectat ii respect pe toti atita timpc cit sint respectat.

 

o seara frumoasa.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

toata stima pt efortul tau. eu o singura chestie am de "obiectat": prea aduce a ibanez...si logo-ul e inspirat de ibanez...si nici numele marcii nu prea imi place, ma duce cu gandul la biserica, nu stiu de ce...in schimb imi place ideea cu rechinii si grip-ul stil "falci" e o idee misto, desi tot la ibanez te duce cu gandul...

spor!

Link to comment
Share on other sites

ai pomenit de koreea..m-ai speriat.

pana la urma n-am prea inteles cine si ce:. le cumperi si le asamblezi? le construiesti tu??

pe de alta parte, sunt curios sa tin in brate o chitara de-a ta.

si m-ar mai interesa ceva. un model mai bland nu ai? astea arata prea "metale grele".

oricum abia astept sa pui site-ul la punct. cu preturi si poze.

MULT SUCCESC SI SPER SA AVEM SI NOI IN SFARSIT UN MESTER ADEVARAT SI UN OM SERIOS. ( pe grosu l-a linsat RGC-ul :)) ...dar si el a tot injurat si atacat aici )

si inca o intrebare: din ce oras esti?

 

si ai grija la logo,sa nu trezesti cu vreun proces :

 

shark-logo.gif

Edited by marcel
Link to comment
Share on other sites

Te intreb din nou, am mai intrebat si pe facebook, nu dai o chitara acolo macar primilor care ti-au dat like ?(just kiddin') ok daca tu vrei eu nu spun nimic ! : ) ) , un up mare de la mine pentru aceste chitare excelente!!!

 

Ai cantat tu pe vreo chitara d-asta ca sa spui ca sunt excelente? Intreb si eu... poate intre timp ti-a dat una cadou pentru like pe fb :wee:

Link to comment
Share on other sites

Nici eu nu ma omor dupa logo, insa forma e ok, dupa parerea mea, aia cu linia de la headstock (inspirata de chitarele Ibanez) consider ca se potriveste. (Oricum eu sunt semi "Ibanez-ist", deci "inspiratiile" astea imi plac)

Si logoul e bunicel, totusi..., pentru forma mai neconventionala (o forma obisnuita, modificata, deci, mai ciudata) a chitarelor. Per total, imi place si sunt foarte curios/interesat de proiectul asta, chiar as vrea sa testez o chitara d-asta, pentru a-mi da seama de calitate.

Ziceai ca o sa ai o prezentare, sau asa ceva(?) ne poti da mai multe date despre aceasta?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Salut,

Incerc sa va raspund la toti - sper sa nu omit pe cineva...

 

Chitara aduce in primul rind cu o chitara un corp cu 2 coarne.. asa sint toate chitarele sau majoritatea.

 

pt cei care NU cunosc instoria, cei de la Ibanez s-au luat - si au recunoscut asta - dupa Fender . Iar eu... in chitara asta am vrut si vreau in continuare sa pun 2 tipuri de sunet - sper sa-mi iasa... Ibanez si fender sau fender si ibanez, deoarece imi place VAI si imi place Steve Ray Vaughan.

 

LOGO-ul... cred ca am creat un pic de confuzie - fara voia mea insa.. chitarele NU se mai numesc Sharky - a fost o idee al care am renuntat din motive de marketing. Chitarele se numesc Vlahopol (Vlahopol Guitars) si sint in proces sa a schimba pozele si bannerele de pe site.... - mai dureaza un pic.

 

Sint din Bucuresti...

 

Personal nu ascund ca mi-a placut mereu Ibanez... iar chitara mea NU are nici macare o singura cota de la Ibanez.. - asta pt cei care "vad" o asemanare fie ea si de la distanta. Am stat aproape 2 ani sa fac acest model, sa NU fie ca si recunoscuta marca. Corpul meu este mi mic decit Ibanez, si are multe alte diferente. am avut acasa multe chitara atit Ibanez cit si fender. Conturul nu este de la nici una din ele.. ca seamana... ok poate sa semene...

 

Am incercat sa urc o poza si sistemul mi-a zis succesful, dar nu vad nici eu poza.. poate s-a intimplat ceva..

 

pt cei cu facebook link - http://www.facebook.com/VlahopolGuitars

 

Nu vreau sa supar pe nimeni - dar nu ma astept si nu vreau ca aceasta chitara sa placa tuturor... IN primul rind vreau sa-mi palca mie - cred ca stiu ce vreau de la ea si daca imi iese voi fi fericit. Daca cuiva ii va placea sound-ul voi fi bucuros sa-i vind una.

 

Am 6 tipuri de doze facut duap specificatiile mele pt ca imi caut un sunet - repet vreau ceva anume in primul rind pt mine.

 

KOREA - da o parte din acesorii vin din Korea - alte aceesori din SUA si Germania... orice producator cumpara accesorii si apoi le monteaza... stie cineva altfel ???

 

Daca intrati pe Facebook o sa vedeti poze - corpurile sint din lemn de import de la o firma specializata ( in TONE WOOD ) si sint taiate aici in Romania si finisate manual,

Si pt ca nu a mnimic de ascuns - pt moment cel putin - grifurle le fac in Korea - pt ca pina la anul NU vreau sa investesc in aparatura prea multa. si asa costurile m-au uscat la buget. Daca o sa zica careva ca nu e ok - este ok sa creada ce vrea el - pt mine este OK ... ;o)

 

o sa incerc sa urc citeva poze.. sper sa reusesc.

 

o seara frumoasa va doresc.

 

Mike

Link to comment
Share on other sites

pai pt ca lucrez la ele - pt moment - zilnic.. am 12 chitare in lucru saptamina viitoare cred ca voi incepe sa vopsesc o parte din ele.

cele din Mahon si Wenge le voi cerui doar.

 

M-a intrebat cineva cind se pot testa...

 

Voi anunta din timp ... voi avea o lansare oficiala - care ar fi trebuit sa aibe loc in luna Dec 2012 - dar nu a fost sa fie.. ;o)

Edited by Crossroads
Link to comment
Share on other sites

Un TLD .ro este 40 de euro. Un .com/.net/.org este ~15 euro pe an si un .eu este ~8 euro pe an.

 

Hosting gasesti intre 5 si 50 de euro pe luna [depinde de ce vrei de la ei]

 

In momentul de fata [niste poze pe feisbuc] nu prea ai credibilitate, cel putin la nivelul care te intereseaza pe tine.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Salut Vektor

merci de sfat - am 2 domenii momentan in lucru / update + un webstore

 

www.sharkygutiars.com - cel initial

 

www.vlahopolguitars.com - cel actual - si ultimul sper ;o))

 

domeniile sint luate de 2 ani ...de cint m-am apucat practic de proiect.

Link to comment
Share on other sites

Bucuresti si Frankfurt - Frankfurt in perioada 3 Apr - 14 Apr - va coincide cu Musik Messe ... Bucuresti ori inainte ori imediat dupa. La iasi poate sa vin sa cint cu trupa :) si sa facem o mica... prezentare eventual inainte de eveniment.! Vedem - mi-ar placea la Iasi.. am cintat acolo... Super!

Link to comment
Share on other sites

Guest viorelfastguitar

Salut .Am gasit postul asta si as fi interesat de cateva amanunte . Am strans ceva bani si vreau sa imi cumpar o chitara noua undeva in vara .

Am vazut ca faci chitari. As fi interesat sa aflu mai multe amanunte legate de chitarile pe care le faci .

In primul rand daca sunt facute de tine sau le faci in alta parte si aduci in romania, am vazut scris cate ceva despre China si Korea .......

Daca ai mai multe modele din care pot sa aleg .

Daca as vrea ceva modificari ,daca se pot face ,adica fretboard abanos , inlayuri custom , scala de 27", top din Koa.

Ma intereseaza un pret si timp de executare .

Am vazut pe facebook niste gaturi la tine pe pagina , care imi par a fi chinezesti dupa cum arata . Sunt cumparate din China sau facute de tine aici ? tastiera arata ieftina .....iar tastele in unele locuri par a nu sta pe tastiera ... asta din ce se poate vedea in pozele puse de tine

Se poate modifica un pic capul gatului , mi se pare cam prea mare in partea de jos .

As vrea cu Floyd Original si doze EMG active .

Deasemenea cu binding pe corp ,gat si capul gatului.

A si Koa top si pe capul gatului.

Lemnul este uscat ???? de unde il cumperi ai certificat la el ? nu de alta dar nu vreau sa imi crape chitara ca a fost lemnul verde.......

Cu ce tip de vopsea le vopsiti, lacuiti ???? se poate ceva custom ???

Sper sa nu se supere nimeni ca am pus atatea intrebari insa din ce am citit pana acum despre chitarile tale nu am aflat aceste amanunte

 

Si cel mai important unde si cand pot proba una ?????

Edited by viorelfastguitar
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.