www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Combo Orange Tiny Terror


Victor
 Share

Recommended Posts

15w, full lampa, un canal, sunet inconfundabil Orange. Are surprinzator de mult gain iar in modul de 15 W se poate canta live cu el fara probleme. Amplificatorul este impecabil atat estetic cat si din punctul de vedere al functionarii. Din ce am inteles de la fostul proprietar, a fost adus din America. Fiind produs pentru piata de acolo functiona la alt voltaj dar fost modificat sa mearga fara probleme la 220v. Bonus: husa originala Orange.

Se poate proba in Bucuresti, Sector 6.

Nu ma intereseaza schimburi de nici un fel. Il vand pentru ca am nevoie de bani pentru un alt amp.

Pret: 2000 RON

Pret magazin : 2695 RON

http://guitarshop.ro...ombo_p1571.html

Contact PM sau 0721.20.80.89 - Victor

 

post-716-0-79525800-1360334312_thumb.jpg

post-716-0-51070300-1360334313_thumb.jpg

post-716-0-24225500-1360334314_thumb.jpg

post-716-0-08166900-1360334315_thumb.jpg

post-716-0-77858300-1360334315_thumb.jpg

Edited by Victor
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da, are mult volum si mult gain. E foarte versati pentru ca se curata foarte frumos doar din chitara. Daca ai o pedala de OD ai 3 canale practic. Clean cu volumul redus din chitara, OD cu vol la maxim si distors puternic cu pedala de OD pe post de booster. Daca i-ar fi pus Orange si effects loop era perfect.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Cu cat l-am luat eu e irelevant (cu toate ca asta e pretul si asta se poate verifica). Cat despre cat de rezonabil sunt, treaba e foarte simpla: in primul rand nu vand legume perisabile si in al doilea rand daca nu-ti convine pretul te orientezi spre altceva. Si eu fac la fel. Dupa mentalitatea asta ar trebui ca peste vreo 5 ani sa-l fac cadou sau sa-l arunc nu ?(daca tot se depreciaza asa amplificatoarele de chitara ca rosiile la soare) ? La mine nu arde nimic deci nu il voi da sub pretul la care l-am luat. Inca ma bucur de el. Sanatate !

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.