www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

One Of The Greatest Solos Ever Written!


bandibalog
 Share

Recommended Posts

Se poate sa fim mai penibili de atat?

Eu cred ca nu...

Parerea mea este ca X, dar a lu' alt nene e Y, cum facem?

Dilema!!!

 

Prietene ia-l pe dimebag in brate si fugi , baga-l si pe mustaine la subrat si pe cine mai vrei tu , aceste topicuri sunt menite sa-ti imbogateasca cultura muzicala cu alti artisti de care n-ai auzit . Daca nu te duce bibilica cu atata stai si scrie in continuare la mica publicitate , da-le sfaturi alora care nu posteaza unde trebuie. Na ca m-ai scos din sarite cu postul asta, nesimtitule. ( unii nu-si vad lungul nasului , sa fiu al naibii).

Edited by Jig
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nu ezit sa postez asta aici , cu toate ca nu e un nume cunoscut , insa ascultati asta :

 

 

 

Nu stiu ce se intampla , dar postez doar nemti cantand la chitara.

 

Fain ca ai postat video-ul cu neamtu :), interpretare foarte misto, la competitia aia eu am iesit pe 4th place cu piesa asta:

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Romanian Blues Players Wannabe Community. De ce nu va faceti voi un forum separat unde postati toti imitatorii de Gary Moore and Co?

Topicu asta nu e menit sa imbogateasca cultura muzicala, pentru ca nu mai traim in comunism si avem acces la orice muzica vrem noi, nu tre sa ne-o bage cineva pe gat, mai ales ca fiecare asculta ce vrea.

Iar Dimebag, Mustaine s.a.m.d. au fost/sunt niste tatici pe tarlaua lor, nu poti sa-i bagi in aceeasi oala cu Bonamasa, pentru ca nu joaca in aceeasi liga.

E asa de greu de priceput ca exista mai multe stiluri de a canta la chitara si ca X nu e mai bun ca Y doar ca asa vrei tu?

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

@bandibalog: prietene, nu-i nevoie sa ceri inchiderea thread-ului. mie mi se pare un exercitiu util de cultura muzicala. parerea mea este ca exista o gramada de solo-uri valoroase, inscrise sau nu in vreo lista, asupra carora (asa cum am vazut ca au procedat, pana acum, unii :respect: ) merita atrasa atentia iar aceia ce nu vor sa participe, considerand ca este inutil, sa treaca mai departe, fara sa se mai uite aici, fiind liberi sa deschida discutii pe orice alta tema ar dori ei, care-i problema?

in acest context, tie si tuturor celor care au inteles demersul tau, va dedic solo-ul de chitara al acestei piese:

 

Edited by StratMan
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.