www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

One Of The Greatest Solos Ever Written!


bandibalog
 Share

Recommended Posts

ascultati cu atentie piesa asta. solourile incep pe la minutul 3:30 !!!

 

chitara lui Santana este in canalul din dreapta... cine este chitaristul ale carui solouri se aud in canalul din stanga ????

 

un "oarecare" NEAL SCHON... care la vremea inregistrarii acestui album - SANTANA III(1971), avea doar 15 ani !!! ce conceptie si ce virtuozitate avea pustiul... ca sa nu mai zic de sunet si ton... ;)

 

Link to comment
Share on other sites

ascultati cu atentie piesa asta. solourile incep pe la minutul 3:30 !!!

 

chitara lui Santana este in canalul din dreapta... cine este chitaristul ale carui solouri se aud in canalul din stanga ????

 

un "oarecare" NEAL SCHON... care la vremea inregistrarii acestui album - SANTANA III(1971), avea doar 15 ani !!! ce conceptie si ce virtuozitate avea pustiul... ca sa nu mai zic de sunet si ton... ;)

 

Ai cam descoperit apa calda si mersul pe jos! Cu tot respectul, dar nu ti se pare ca sunt cam tarzii remarcile tale? Apropo, despre Greg Rolie, nu spui nimic?

Edited by StratMan
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ai cam descoperit apa calda si mersul pe jos! Cu tot respectul, dar nu ti se pare ca sunt cam tarzii remarcile tale? Apropo, despre Greg Rolie, nu spui nimic?

 

eu ascult Santana de la varsta de 7 ani. cu el am fost "intarcat"... piesa am postat-o pt. cei care nu au auzit de albumul asta sau nu prea stiu cam ce canta Santana in perioada de inceput. am descoperit foarte multe persoane care habar nu aveau de acest album al lui Santana :);) sigur ca si Greg Rolie este urias in piesa asta si in multe alte piese din perioada aia. dar aici m-am referit strict la chitara... ca e forum de chitaristi :);)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.