www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Modificare Fender Bassman 135


viobio
 Share

Recommended Posts

Ampul este in dotarea lui Vladimir Sateanu (Vlady) activeaza in Sarmalele Reci,Metrock,Awake.

 

tema a fost urmatoarea

 

marirea amplificarii pe canalul 1

 

montarea unei mufe pentru decuplarea canalului 2 ,prin aceasta mufa se introduce semnal dintr-un preu ,direct in master volume

 

o revizie a ampului

 

daca trupele in care activeaza suna mai bine inseamna ca am facut o treaba buna

:w00t:

post-7787-0-05320500-1359403708_thumb.jpg

post-7787-0-73693400-1359403708_thumb.gif

Edited by viobio
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Suna mai bine, Vio, stai linistit.

Iar pentru cei ce vor sa isi custom-izeze sculele sau sa isi construiasca scule custom, trebuie sa stie ce vor de la aceste scule!!!

Eu am avut 2 aspecte in vedere!!! Am vrut mai mult grow pe canalul care imi placea si l-am rugat pe Vio sau imi mareasca gain-ul. avind si bas pasiv si eq pasiv, ma cam muncea la mina....

Pe de alta parte , cuvintul "versatil" eu l-am cam eliminat din vocabular atunci cind vine vorba de scule!!! Aceasta statie in cauza nu se poate modifica sa sune modern!!! Si daca da, ar fi pacat pt ca ea suna vintage extraordinar de bine!! Astfel, am hotarit sa sacrific al 2 lea canal (care oricum nu imi placea asa mult) in favoarea unui power amp in unde sa pot conecta tot felul de preampuri!!! Acum e o statie versatila dar mai are inca 3 preampuri pe linga al ei. nimic mai simplu!!!

Asadar, totul e realizabil daca stii ce vrei!!! nu va lasati pacaliti de recenzii si de idei de genul cu cit e mai scump cu atit e mai bun. Daca suna cum vreti, aia e treaba!! Totul se poate realiza!!!

Iar in cele din urma, probabil, impreuna cu Vio, vom concepe si un preamp!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.