www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Satriani Oficial La Bucuresti


Guest Gig Bang
 Share

Recommended Posts

Guest Gig Bang

Fratilor, am infrant, in sfarsit.

 

Pe site-ul lui nu e inca, da e 100% sigur, organizatorul concertului e frati-miu, deci sunt sigur.

 

A, si unul din factorii care a contribuit la realizarea minunii am fost EU, deci astept multumiri publice,

 

 

placerea a fost a mea.

 

post-12076-0-04197500-1358798392_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest Gig Bang

Si ca sa starnesc un val de invidie, eu voi avea o invitatie, in backstage, unde imi voi lua o chitara sa mi-o semneze domnu joe. - pe sistemu, da si mie bos un autograf . :wee:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

VAND BILET CONCERT SATRIANI, ZONA CENTRALA, PRET 180 RON. AM ACHIZITIONAT BILETUL INAITE DE A AFLA CA IN CAEA PERIOADA VOI FI PLECAT DIN TARA. ACESTA ESTE MOTIVUL PENTRU CARE IL PUN LA VANZARE. DORITORII MI SE POT ADRESA PE MAIL gabi_macsim@yahoo.com sau la telefon 0726768765. Mentionez ca sunt din Buzau.

Link to comment
Share on other sites

Guest Dobrinescu Teodor-Liviu

Vand 2 Bilete ambele la Sector D aproape de scena ,rand 5 loc 2 si rand 5 loc 1.Pretul unui bilet este de 100 de lei

 

Vedeti zona aici:http://www.eventim.ro/ro/bilete/joe-satriani-bucuresti-sala-palatului-498803/performance.html#seatmap-selection

 

Contact: 0729.245.989

Messenger: atw_doze@yahoo.com

Link to comment
Share on other sites

VAND BILET CONCERT SATRIANI, ZONA CENTRALA, PRET 180 RON. AM ACHIZITIONAT BILETUL INAITE DE A AFLA CA IN CAEA PERIOADA VOI FI PLECAT DIN TARA. ACESTA ESTE MOTIVUL PENTRU CARE IL PUN LA VANZARE. DORITORII MI SE POT ADRESA PE MAIL gabi_macsim@yahoo.com sau la telefon 0726768765. Mentionez ca sunt din Buzau.

 

Vand 2 Bilete ambele la Sector D aproape de scena ,rand 5 loc 2 si rand 5 loc 1.Pretul unui bilet este de 100 de lei

 

Vedeti zona aici:http://www.eventim.ro/ro/bilete/joe-satriani-bucuresti-sala-palatului-498803/performance.html#seatmap-selection

 

Contact: 0729.245.989

Messenger: atw_doze@yahoo.com

 

Aloo, aici nu e Mica Publicitate.

Aici vorbim despre Joe si cat de mult ne bucuram ca vine la noi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

De-abia astept concertul! :) Anul trecut Steve Vai, duminica viitoare ne facem incalzirea pentru Joe cu inegalabilul Gilbert..., ce sa vrei mai mult... ;)

Ah..., stiu..., poate... Malmsteen? :yay: Oare pe cand si la noi? Avand in vedere ca "greii" astia au venit/vin la noi, de ce nu si Master Yngwie...

Gig Bang :) ia vezi..., poate faci ceva... :respect:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Un concert fenomenal! N-am putut distinge omul de chitara! Multumesc, Satch, si te mai asteptam!

 

Chiar asa a fost. Am avut un loc foarte bun, exact pe partea lui, si am putut sa il observ destul de bine. Era una cu chitara, super chitarist.

Un concert frumos, sper sa mai vina, sigur merg si data viitoare.

Link to comment
Share on other sites

a fost mai sec la partea de comunicare/legatura cu publicul, decat la alti artisti (gilbert, vai etc.). cel putin asa mi-a ramas impresia. a fost vorba doar despre muzica. DAR, mare dar, a fost impecabil. chiar daca la capitolul skills poate e sub vai sau gilbert, dintre astia mai virtuosi pe care i-am vazut eu live, pot sa spun cu mana pe inima ca omul asta are cea mai cea ureche si mana , din nou, din ce mi-a fost dat sa vad live. a cantat pur si simplu perfect. bending si vibrato cu feeling maxim, atingang mereu nota perfecta. la capitolul asta satch e taticul lor.

in concluzie: am vazut un concert cantat impecabil, nu am cuvinte. si a si sunat intr-un mare fel. mai ales rubina, la final. singura nemultumire este vizavi de playlist...mi-ar fi placut sa cante mai multe piese mai vechi. speram sa aud echo. speram sa aud ceva de pe crystal planet. sau mai multe piese de pe flying in a blue dream....

dar na, e turneu de promovare a ultimului album, care din pacate mie nu prea imi spune multe, la fel ca anteriorul si tot asa, cu mici exceptii, de vreo 10-15 ani incoace :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@barbarossa: iti impartasesc micul regret de a nu fi auzit live cate ceva de pe "Crystal Planet" (care, in topul personal, la capitolul Satch, ocupa pozitia fruntasa alaturi de "The Extremist")

 

Oricum, am mai zis si pe un alt topic: au fost ceas baietii, sound-ul aproape ideal.

 

La un moment dat, probabil de la aglomeratia de spectatori....se incalzise la propriu atmosfera sau mult CO2, ca luase cascatul pe multi, si nu cred ca era de la muzica...desi pe alocuri, de la atat de multa "chitara" si fara alte elemente de show si gimmicks, ti se cam ia.

 

Dar, pentru puristi...."it was all about the music & playing"...si intr-adevar Satriani a cantat "la forja". Ati vazut ca nu s-a retras in culise, nu a luat pauze.

 

Bestial

Link to comment
Share on other sites

noroc cu pozele de pe net, ca vad ca tot cu chitara cu sustainiac a cantat...nu stiam ca foloseste regulat asa ceva, mai ales ca pe partea de doza nu e cine stie ce...iar pt satch soundul pe doza de neck e important...sa fi fost de vina locatia, aka nu putea sa-i dea blana la amp?

 

legat de evenimentul asta, un lucru mi s-a parut aiurea. l-au luat astia pe satch de la concert cu un citroen c4 amarat si prafuit, ales parca random dintre masinile parcate in parcare, pe care nici nu s-au sinchisit sa i-l duca la poarta, l-au plimbat prin parcare. si nici macar nu a intrat singur pe bancheta din spate, l-au inghesuit astia...wtf?

Edited by barbarossa
Link to comment
Share on other sites

Recunosc ca si mie mi-ar fi placut sa aud mai multe dintre piesele lui, cu care am ...imbatranit. Dar puneti-va in locul lui: de ani de zile le tot canta prin concerte. Ani in care noi am fost vaduviti de prezenta sa (ca si de altii). Bine ca l-am vazut si acum. Eu unul am fost extrem de multumit ca nu "ne-a uitat" cu Flying....., cu Always...., cu Surfing.......etc. Poate daca mai vine mai canta si altceva. Eu sper sa ne includa si in viitoarele Tour-uri. Ca pe unguri i-a sarit anul asta.

 

2 aspecte m-au impresionat: ca am invatat (cei drept cam tarziu) ce inseamna CHITARIST, respectiv cum intelege Joe sa-si mentina vitalitatea. Sa arati asa si sa si canti la 57 de ani 2 ore fara pauza, fara greseala, cu tehnica lui desavarsita si in deplina armonie cu band-ul e ceva. Mi-a dat de gandit!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.