www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Razvan Slama ( Leo2Pop ) A Incetat Din Viata


Cosu
 Share

Recommended Posts

Cu multa tristete in suflet trebuie sa scriu mesajul asta. Colegul nostru de forum, Razvan Slama ( Leo2Pop ) a incetat din viata ieri.

 

Cei cu ceva mai multa vechime pe RGC isi aduc aminte de el, un om deosebit de cald si de o jovialitate molipsitoare.

 

L-am cunoscut personal in 2007 atunci cand a organizat festivalul Aici Semenic (2007, 2008), desfasurat in faza de preselectie si online cu sprijinul RGC.

 

Sunt tare mahnit si nu cred ca pot sa mai scriu altceva acum. Sa-i fie tarana usoara.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Odihneasca-se in pace.Deasemenea l-am cunoscut pe domnul Razvan nu cu mult timp in urma, cu aproape un an in urma mai exact, cand am facut cunostinta si cu colegi sai din trupa Night Passage, cu care la randul meu am format un trio.Nu pot spune mai multe despre dansul decat s-a spus pana acum, pentru ca nu pot spune ca l-am cunoscut asa de bine, insa acea scurta perioada, mi-a fost de ajuns pentru a ma lamuri ce fel de om a fost domnul Razvan Slama.Singurul regret al meu este ca nu am reusit sa impart scena niciodata cu acesta.Dumnezeu sa-l odihneasca!!! :(

Link to comment
Share on other sites

Guest gianidumitrese

Am avut PRIVILEGIUL sa il cunosc pe Razvan, sa cladim impreuna cu el si cu Relu o trupa - PRIMA LINIE, si sa parcurg impreuna cu ei CEA MAI FRUMOASA PARTE A VIETII MELE !

ITI MULTUMESC RAZVANE PENTRU TOT !

II MULTUMESC LUI DUMNEZEU CA NE-A INTERSECTAT DESTINUL !

ODATA CU MARELE PAS PE CARE L-AI FACUT TU, INAINTEA MEA SI A LUI RELU, O PARTE DIN NOI A MURIT ! CEALALTA PARTE NE OBLIGA SA ITI PASTRAM MEMORIA VIE !

 

O SA NE REVEDEM ! NU STIU CAND ! SI UITE CA TOT TU AI FOST CEL CARE A TREBUIT SA FIE ...DESCHIZATOR DE NOU DRUM !

 

DUMNEZEU SA TE ODIHNEASCA IN PACE !

 

.....cand am aflat vestea plecarii tale, mi-am adus aminte de o discutie pe care o purtam cu tine si cu Relu in camera 58. Cine dintre noi va pleca primul ? Dupa 31 de ani am aflat raspunsul ieri.........

 

 

 

Ane Dumitrescu - too young to die, to old for rock'n'roll !

Link to comment
Share on other sites

La fel ca @finics, l-am cunoscut numai telefonic pe Razvan Slama (cumparam de la el lampi pt. amp-ul meu), dar din discutiile si povestile avute cu el mi-am dat seama ca este o persoana deosebita, joviala, de incredere, iar acum ca am aflat m-a intristat si pe mine aceasta veste.

RIP my friend ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.