www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Hocus Pocus


karpi
 Share

Recommended Posts

Te inhami la o treaba grea, Arpi. Succes si astept rezultatul! ;)

De cand a aparut piesa tot am cantat-o dar cum sunt mai multe chitare pe inregistrarea din studio am cantat doar "baza" .

Am vazut dupa ce a aparut pe youtube inregistrare live cu doar o chitara in trupa prinde ceva ce nu aud clar ..bineinteles ca pacaleste mult si pozitia , soundul , intermodulatiile apoi depinde cat ciupeste dintr-un acord ,,ce substituire face si d'astea ..

.I-mi place ce canta live cu Focus ..Am tot cautat din timp in timp cand ma apuca Hocus Pocus sa vad daca nu a postat cineva o versiune mai apropiata si nu e ce aud eu la Akkerman ..

ma tot uitam la ce prinde adica pe unde tine mana ..pot fi multe ..mai ales daca in concerte improvizeaza ..

 

Nu o sa copiez doar vreau atmosfera aia a lui Focus cu Akkerman ....

 

Multam ptr link-uri o sa ma uit sa incerc ..

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

 

Thnx..

....da aici se vede cam ce prinde sa vedem...dupa ce-si ia al abasul din imagine ..hehe..sper ca nu-i playback...

 

Acest video il cautam caci l-am vazut acum vre0un an ,,si nu-l gaseam ca incepea cu alta piesa chiar mi-am zis a omul care a postat o fi gresit titlul ..hehe

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.