www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

![ Vocal ]!trupa Dubcore/metalcore, Post Hardcore, Cluj


Guest c.catalinsim
 Share

Recommended Posts

Guest c.catalinsim

Cautam vocal, preferabil cu voce dubla dar daca stie urla e foarte bun.

Influente : A day to remember, i see stars, the browning, bring me the horizon, underoath, parkway drive, as i lay dying, asking alexandria

Link to comment
Share on other sites

Daca te apuci de cantat country-rock (sa canti si vocal si la vioara... la chitara ma bag eu)... iti mai pui o palarie stetson, te urci pe o iapa si strigi Yeehaw purtand blugi vechi tanned sau blue cu un tricou mulat sa se vada sutienu ca lumea, ceva botinci din piele evident si daca ai si accent de south am sa te iau de sotie... vedem noi cum o dregem.

Acum lasand gluma la oparte, e cam praf prezentarea care ai facut-o (nu ca idee muzicala ca n-am idee ce si cum ar trebui sa sune genu vostru ci ca si cuvinte)... e destul de prost dar doar o mostra... pai si orignalu sa inteleg ca o sa fie total diferit... atunci la ce mai trebuie mostra?... Ca si cum, nu asa cantam noi hehe... Munca si suflet mult sunt niste lucruri imperios necesare, si nimeni nu poa sa zica ca domne incerc din greu dar nu mere... Daca esti pe felie si e ceea ce vrei cu adevarat vei reusi... depinde cat dureaza pana ajungi acolo dar ideea e simpla ... munca multa si suflet... de 2 ori mai mult... Pe langa asta va urez mult noroc si nu uita de palarie... Amen!

Link to comment
Share on other sites

Guest c.catalinsim

iapa am si toate restu numa nu stiu sa bag la viori.

acum la post

era singura chestie care o aveam inregistrata, voiam doar sa evidentiez simbioza intre chitara si electronic/dnb/dubstep .

genul abordat o sa fie ceva de genu :

 

Edited by c.catalinsim
Link to comment
Share on other sites

Cam offtopic:

Ai putea pune o inregistrare/mix asa de curiozitate sa vad si eu cum sunati (chiar si fara voce). Desi nu sunt fan al genului am dat de ceva chesti originale care suna foarte bine.

Ce zici de trupa Awolnation (mai ales de cantecele lor care se apropie de stilul abordat de voi)?

Link to comment
Share on other sites

Guest c.catalinsim

Salut! Question: Doar in directia asta vrei sa mergi?

 

Salve! Cam asta e directia tuturor din trupa: dubcore, metalcore combinat cu house , electro dubstep.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.