www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Country Vs City Slick


Cognek
 Share

Recommended Posts

Hai domne sa discutam ce-i corect si ce nu-i ... ce-i bun si ce nu-i... asa degeaba...

Zilele astea l-am descoperit pe Chris Cagle... cred ca m-a ajutat un preten imaginar...

Tipu-i ca sarea pe rana pentru mine cel putin cu melodia de mai jos...

 

 

Cea mai mare parte din timp am petrecut-o la tara... redneck stuff nebunii pe care God forbid da la oras nu mere sa le faci...

Vara mai o caldura mai o bere seara afara sub ceru liber cu muzica buna ... politia trece ne saluta ii salutam da nu beau cu noi ca-s la munci... In oras m-am ###### la colt de strada si cand a venit un militian l-am salutat respectuos ... al dracu mi-a dat cica amenda... Trebuia sa bat la usi la oameni sa-i rog sa ma lase sa intru sa ######... cand iti vine iti vine... legea naturii vs legea urbana...

Mai venea iarna mai o tractare de sanie cu masina... in oras daca incerci asa ceva ajungi instant mecanic la masinile parcate pe strada hehe...

Daca incep sa spanzur gaini taiate pe sarma si sa le parlesc cu arzatoru de porci apar dracu la stirile de la ora 5 cum ca fac voodoo sau ce dracu or mai crede idiotii de la media...

Ah cand aduceam porcu de sa-l tai si-l legam noaptea de un gard apoi a doua zi de dimineata nici porc nici gard si du-te de prinde-l prin curtea din spate hehe... cand ma uitam peste gard la vecinu cum alerga dupa porcu in flacari (flaming pig bre) de ma cacam pe mine de ras... Cand ma injura bunicu de toti cristosii si bisericile cand dadeam drumu la usa de la porci ... jesus... Da.. cand eram eu prasnel mic iar alt prieten dadea foc la 2000 de baloti si 2 masini ... cica avea 7 ani pe atunci hehe...

Mirosul si gustul la homemade... cand asteptam sa inroseasca nitel ridichiile sa le mananc asa mai curde si aroma care o aveau...

AH si cand faci tuica... asta e cel mai legit alibi la intrebarea "Ai baut acolo ce dracu ai facut?... " ... "Ce-i domne e de la aburi... intra sa vezi..." De unde, luam o ceasca de frunte tare si imi dadea cu bluescreen hehe...

Baza militara americana... am fumat domne marlboro din tara de la cowboy... 4 dolari dracu sa-l ia de pachet!

De treaba americanii astia da cand se imbata fura pitici de gradina daca baru detine asa ceva hehe...

Si cate si cate dracenii si tot felul de lucruri...

Pacat ca acu tre sa ma mut la oras din motive economice... viata la tara e scumpa iar criza e criza... Aveam planuri de sere si bla bla ... pe apa sambetei...

 

 

Mor ca tre sa merg la munci in oras... daca imi gasesc hehe... Si de stafiile ambulante care incep sa rada daca le zic ca iepurii se umfla ca un balon ca sa-i belesti de piele sau ca unii cocosi au testiculele de marime apropiata cu cele ale ... voastre bre hehe!

Asta e dar m-oi intoarce eu... da domne, nu uit... bunicu a luptat in razboi, tatal natural l-am amenintat cu bataia iar tutunu la pipa e tare si bun... la fel si vinu de casa!

Cine-i country mana sus! Si hai la povesti sa radem sa glumim... Amen!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.