www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Sto & The Smoking Seasons


Sto
 Share

Recommended Posts

Salutari.

 

N-am mai dat de mult pe aici pe forum din cauza ca am fost busy... am acum cateva minute si vreau sa postez ce-am mai facut intre timp.

 

Mi-am facut trupa de acustic. Trupa se numeste (nu foarte sonor) "Sto & The Smoking Seasons".

 

Las aici si-un link de Facebook - daca e cineva interesat sa ne urmareasca progresul/piese noi/stiri/etc. http://www.facebook.com/StoAndTheSmokingSeasons

 

Scoatem si album anul asta ca e gata deja. :)) Oferim aici o piesa de pe el.

 

 

 

 

Criticati-ne cu spor daca v-am starnit interesul! :P

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Suna ok :)

 

Dar e ceva care zbarnaie .. ori arcurile de la cajon, ori o cheita de chitara ceva.. nush, imi distrage atentia de la toata piesa.

Ai putea adauga pe chitara un slapback delay (sau un delay cu timp scurt.. ~20-30ms) cu panoramare maxima pe stanga si feedback mic... canalul din stanga e gol rau de tot.

 

Ah ba nu.. zgomotul e pe chitara - se aude cel mai clar la sfarsitul piesei. cauta frecventa aia si KILL IT WITH FIRE !

 

Keep up the great job !

Link to comment
Share on other sites

@comanel - Ii de pe bass, and god knows we tried. Desi am tendinta sa cred ca ii ori de la YouTube ori cand a compilat poza+audio cine a compilat-o, a facut-o prost.

 

Pun aici un mp3 mai de calitate cu piesa. Te rog da o geana si spune-mi daca tot asa se aude.

Sto & The Smoking Seasons - In Vain.mp3

Edited by Sto
Link to comment
Share on other sites

M-am dus si pe la studio, inca e acolo, dar se aude doar pe monitoare. Pe casti e totul in regula, la fel si pe sistem home cinema and stuff de acasa.

 

Compozitional suna strain. Minimalistic, curat, oarecum repetitiv dar nu-mi dau seama daca in sensul rau sau nu. Nu ma plictisesc decat putin dupa primul refren.

Kinda misses un bridge, o variatie armonica sau mai multe elemente de percutie pe sectia de efecte - chimes, o tamburina, chiar si o trecere cat se poate de mica pe cajon... daca fac un pas in spate as zice ca e inregistrat in sistemul, tragem 8 masuri si le punem pe loop...

 

Nu pot sa subliniez mai tare de atat.. Canalul din stanga e aproape goooool :(

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.