www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Debaraua Muzicalã -Sugestii, Reclamații, Mulțumiri


AddRien
 Share

Recommended Posts

În urma propunerilor voastre, regulamentul a fost modificat. Sper că este clar și că nu vor mai aparea probleme.

 

Este posibil sa iau tunerul si sa las in debara un neckplate Fender cu 2 butoane noi de ton Fender si 2 cabluri de patch RockCable ? Poate cei care mesteresc au nevoie de asa ceva .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nu văd de ce nu ! Mi se pare că oferta ta de schimb chiar şi depăşeşte, ca valoare, tunerul. Eu zic că e mai mult decât ok.

 

Poze, detalii şi, eventual, specifică dacă oferi numai la pachet sau dai şi separat...

 

.

 

Ok . Fac azi o poza , totul la pachet sa fie simplu . Voi reveni :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

- Iau eu pachetul de la userul ZKD. Ofer Debaralei un swich nou- 5 pozitii, 3 potentiometre noi- B500K si 2 sistm.de cuplat pedale. Perfectez cu proprietarul pachetului modalitatea de transport.

 

Pachetul va pleca in cursul saptamanii la userul Seriosul .

 

Ma bucur ca mai merg lucrurile pe aici . Incurajez sa doneze si altii . Sa fie :rock:

Link to comment
Share on other sites

Le dudes. I'm back. So, asa cum am explicat si lui Calin(ramurel), nu mai am timp nici de cantat, d'apai de facut inregistrari si lamuriri, topicuri si posturi. Prin urmare, o sa predau reverbul inapoi lui Edi(draugr).

Cu reverbul n-am apucat sa ma joc decat vreo 10 minute, dar a fost destul incat sa imi fac o idee despre el: ROCKS!

 

De asemenea as dori sa imi cer scuze pentru incurcatura. Am capul in cloud(believe me, la propriu).

Link to comment
Share on other sites

Nici eu nu am avut timpul necesar sa rezolv problema când trebuia, dar se pare că e ok până la urmă.

Fiindcă montarea respectivului reverb presupune anumite cunoștiințe, vin cu o propunere: îi trimit reverbul lui Vio, iar el îl va monta într-un head care își va găsi un proprietar printr-un concurs ce va fi organizat pe RGC în viitor și de care mi-a spus Vio. În acest moment reverbul nu este proprietatea mea, ci a debaralei, așa că am nevoie de aprobarea altor persoane de pe forum pentru acest lucru.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Personal, aş prefera ca circuitul ăla defect să nu... Şi cred c-ar fi mişto, dacă se poate desigur, cât de cât să fie seturi complete de tunere sau butoane de poturi sau orice-o fi... Ce sunt tunerele alea ? De la ce ?... E aur de 14 sau de 18, că nu-mi dau seama din poză ?... :P

 

Vezi, vorbeşte întâi cu Cosmin în particular, cam ce ţi-ar putea el trimite, că tot e interesat direct...

 

.

Link to comment
Share on other sites

Acel buton pentru potentiometru mi-a ramas de la proiect , cat despre acele cheite mi-au mai ramas doar 3 de pe un harley benton.Ma gandesc ca ar prinde bine persoanelor ce au probleme doar cu o cheita si nu ar vrea sa schimbe tot setul ca si eu cand am avut probleme ca mi s-a rupt o cheita a trebuit sa cumpar set nou, deci ma gandesc ca ar prinde bine la cineva.Sunt doua pentru left, una pentru right.

O sa vorbesc si cu Cosmin atunci.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ideea era buna si inca ar fi dar dupa cum se vede nu se misca lucrurile. Daca o sa puna toti cheite si truss-rod coveruri in speranta ca o sa aiba cineva nevoie nu o sa prea mearga lucrurile si asta se vede deja. N-am nimic cu nimeni, cine pune un pachet din mai multe obiecte la schimb pentru unul singur poate chiar da ceva de valoare mai mare decat obiectul pe care il ia dar problema e ca apoi nu le mai vrea nimeni pentru ca:

1) Ori nu sunt chestii de interes general si se vor da mai greu.

2) Ori se aduna multe chestii diferite intr-un pachet, gen 1 pickguard, un nut, un set de corzi si cineva daca ar avea nevoie poate ar avea nevoie doar de unul din obiecte si nu-i convine sa dea la schimb ceva de valoarea tututor obiectelor din pachet doar pentru ca lui ii trebuia pickguardul din pachetul cu diverse.

 

Ipotetic vorbind, cineva da o pedala, cine ia pedala pune un pickguard cu doze, altul pune 10 patch cables, un switch si-o husa si poate intradevar sunt de valoare apropiata daca se aduna mai multe chestii intr-un pachet dar ma indoiesc ca o sa ia cineva apoi patch cable-urile si switch-ul ca sa puna la schimb o pedala. Care ar fi sansele sa aiba nevoie de fix obiectele alea ce au legatura cu chitara dar n-au legatura intre ele.

 

Propun sa se faca schimburi pe cat posibil intre obiect si obiect, nu obiect si ce mai gaseste fiecare prin casa. Asta ca o adaugire la regula cu schimbatul obiectelor de aproximativ de aceeasi valoare.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nimeni, nimic ?... Pare că sunt din nou pe post de Lupul cel Rău... :)

 

Ei bine, părerea mea e că, nefiind circuite "de fabrică", ci făcute "home-edition" [ no offence ], iar tu nu ai încă feedback pe partea asta, le face dificilă evaluarea şi prin urmare...

 

Părerea mea e că nu merge schimbul. Sorry !

 

.

Link to comment
Share on other sites

Ideea era buna si inca ar fi dar dupa cum se vede nu se misca lucrurile. Daca o sa puna toti cheite si truss-rod coveruri in speranta ca o sa aiba cineva nevoie nu o sa prea mearga lucrurile si asta se vede deja.

 

1) Ori nu sunt chestii de interes general si se vor da mai greu.

2)...

Propun sa se faca schimburi pe cat posibil intre obiect si obiect.

 

În mare sunt de acord cu tine !

 

Chiar mă uitam, nici Debaraua n-a început cu obiecte super-spectaculoase. Mi se pare că, privind comparativ cu prima pagină, nu a scăzut valoric, pare constant până acum...

 

 

.

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.